Trwa ładowanie...
26-11-2015 10:00

Państwo Islamskie publikuje nowy film. Wymienia w nim Polskę

Państwo Islamskie opublikowało w Internecie nowy film, w którym straszy walczące z nim kraje. Jako jeden z wrogów IS wymieniona jest Polska.

Państwo Islamskie publikuje nowy film. Wymienia w nim PolskęŹródło: Wikipedia
d3nlpjp
d3nlpjp

Wideo zatytułowane "Bez wytchnienia" rozpoczyna się porównaniem wielkości obecnego terytorium kontrolowanego przez IS z m.in. Wielką Brytanią i Belgią.

Dżihadyści dokonują też porównania kosztów nalotów powietrznych prowadzonych przez Zachód i Rosję z niewielkimi kosztami własnymi. Szczycą się m.in. zniszczeniem starożytnej Palmiry.

Grożą kolejnymi zamachami. Straszą przede wszystkim Iran, Turcję i Rosję. Zapowiadają zwycięstwo w imię Allaha i porażkę "koalicji diabła". Ostrzegają, że walka z nimi będzie kosztować z każdym rokiem coraz więcej.

Terroryści przedstawiają listę krajów, które są w koalicji przeciw Państwu Islamskiemu i grożą im "spłonięciem na wzgórzach śmierci".

d3nlpjp

Flaga Polski pojawia się wraz z kilkudziesięcioma innymi flagami państw zaliczonych do koalicji skierowanej przeciwko Kalifatowi.

Rada Bezpieczeństwa ONZ wzywa do walki z ISIS

Rada Bezpieczeństwa wezwała kilka dni temu państwa członkowskie ONZ do przyłączenia się do walki z Państwem Islamskim na terytorium Syrii i Iraku oraz wzmożenie wysiłków, które mogą zapobiec kolejnym atakom tego ugrupowania.

"Państwo Islamskie stanowi globalne i bezprecedensowe zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa" - głosi rezolucja, której projekt złożyła Francja.

Dwa tygodnie temu w serii zamachów w Paryżu zginęło co najmniej 130 osób, a około 350 zostało rannych. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie.

d3nlpjp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3nlpjp
Więcej tematów