Trwa ładowanie...
d3g0yig

Państwo Islamskie publikuje nowy film. Wymienia w nim Polskę

Państwo Islamskie opublikowało w Internecie nowy film, w którym straszy walczące z nim kraje. Jako jeden z wrogów IS wymieniona jest Polska.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Flaga Państwa Islamskiego
Flaga Państwa Islamskiego (Wikipedia)
d3g0yig

Wideo zatytułowane "Bez wytchnienia" rozpoczyna się porównaniem wielkości obecnego terytorium kontrolowanego przez IS z m.in. Wielką Brytanią i Belgią.

Dżihadyści dokonują też porównania kosztów nalotów powietrznych prowadzonych przez Zachód i Rosję z niewielkimi kosztami własnymi. Szczycą się m.in. zniszczeniem starożytnej Palmiry.

Grożą kolejnymi zamachami. Straszą przede wszystkim Iran, Turcję i Rosję. Zapowiadają zwycięstwo w imię Allaha i porażkę "koalicji diabła". Ostrzegają, że walka z nimi będzie kosztować z każdym rokiem coraz więcej.

d3g0yig

Terroryści przedstawiają listę krajów, które są w koalicji przeciw Państwu Islamskiemu i grożą im "spłonięciem na wzgórzach śmierci".

Flaga Polski pojawia się wraz z kilkudziesięcioma innymi flagami państw zaliczonych do koalicji skierowanej przeciwko Kalifatowi.

Rada Bezpieczeństwa ONZ wzywa do walki z ISIS

Rada Bezpieczeństwa wezwała kilka dni temu państwa członkowskie ONZ do przyłączenia się do walki z Państwem Islamskim na terytorium Syrii i Iraku oraz wzmożenie wysiłków, które mogą zapobiec kolejnym atakom tego ugrupowania.

d3g0yig

"Państwo Islamskie stanowi globalne i bezprecedensowe zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa" - głosi rezolucja, której projekt złożyła Francja.

Dwa tygodnie temu w serii zamachów w Paryżu zginęło co najmniej 130 osób, a około 350 zostało rannych. Do ataków przyznało się Państwo Islamskie.

d3g0yig

Podziel się opinią

Share

d3g0yig

d3g0yig
Więcej tematów