Trwa ładowanie...
d1zga4e
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Państwo Islamskie nawołuje do nowych ataków

Organizacja Państwo Islamskie (IS) wezwała swych zwolenników do przeprowadzenia kolejnych ataków na Zachodzie. Pochwaliła ataki dokonywane przez dżihadystów, wymieniając m.in. zamach na redakcję satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo" we Francji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Sklep z koszerną żywnością, w którym Coulibaly wziął zakładników
Sklep z koszerną żywnością, w którym Coulibaly wziął zakładników (AFP, Fot: KENZO TRIBOUILLARD)
d1zga4e

- Apelujemy do muzułmanów w Europie i na niewiernym Zachodzie, by atakowali krzyżowców niezależnie od tego, gdzie przebywają. Obiecujemy bastionom chrześcijan, że nadal będą żyli w stanie terroru, w strachu i w niepewności. Jeszcze nic nie widzieliście - oświadczył w nagraniu audio umieszczonym w internecie rzecznik organizacji Abu Mohammed al-Adnani.

Dodał, że IS traktuje jak wrogów również muzułmanów, którzy mogą atakować "krzyżowców", ale tego nie robią.

Adnani zachwalał zamachy przeprowadzane przez dżihadystycznych "braci", "we Francji, Australii i Belgii".

d1zga4e

Masakry w redakcji "Charlie Hebdo" w Paryżu, w której zginęło 12 osób, dokonali 7 stycznia dwaj francuscy dżihadyści, którzy potwierdzili, że są członkami Al-Kaidy Półwyspu Arabskiego (AQAP), odgałęzienia Al-Kaidy w Jemenie. 9 stycznia cztery osoby zostały zabite w koszernym supermarkecie we francuskiej stolicy przez dżihadystę, który mówił, że jest członkiem IS.

Zobacz również: Policja boi się patrolować przedmieścia Paryża

d1zga4e

Podziel się opinią

Share

d1zga4e

d1zga4e
Więcej tematów