Trwa ładowanie...

Pani Elżbieta jest już bezpieczna. Los jej męża wciąż nieznany

- Elżbieta została bezpiecznie ewakuowana z jachtu Vagant - napisała na Facebooku córka żeglarzy Agnieszka Błażowska. Wciąż nieznany jest los Stanisława Dąbrownego, który wypadł za burtę. Wcześniej Radio ZET News podało na Twitterze informację o trwającej akcji ratunkowej.

Pani Elżbieta jest już bezpieczna. Los jej męża wciąż nieznanyŹródło: Facebook.com
d3i30vw
d3i30vw

Agnieszka Błażowska poinformowała ponadto, że jej mama jest zdrowa i bezpieczna. Elżbietę Dąbrowną ewakuowano na pokład statku towarowego, który brał udział w akcji ratunkowej. Jacht małżeństwa usiłowano holować do portu, jednak - jak napisała na Facebooku Agnieszka Błażkowska - bez powodzenia.

Niestety wciąż nie jest znany los Stanisława Dąbrownego.

74-letni Stanisław Dąbrowny wraz z małżonką w maju wyruszyli w rejs dookoła świata. Ich jacht, zgodnie z planem, miał w piątek dopłynąć do Barbados. Niestety, od czwartku rodzina nie miała z nimi kontaktu. W niedzielę kobieta dodzwoniła się do jednej z córek. Powiedziała: "ojca nie ma na pokładzie".

d3i30vw

- Ostatni raz rozmawiałam z rodzicami w czwartek - mówiła WP w niedzielę rano Agnieszka Błażowska, córka żeglarzy. - Zadzwoniła mama. Była przerażona, zdążyła wypowiedzieć moje imię, prosiła o pomoc, mówiła, że coś jest nie tak i łączność się urwała - opowiadała.
Para - pan Stanisław i jego żona Elżbieta - wypłynęła w maju. Początkowo zamierzali tylko przepłynąć Atlantyk. Gdyby wszystko się powiodło, chcieli ruszyć w dalszy rejs. Dookoła świata.

- Mój ojciec jest kapitanem, doświadczonym żeglarzem, wiedział, na co się pisze. Mama od lat mu towarzyszy - opowiadała WP pani Agnieszka.

d3i30vw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3i30vw
Więcej tematów