Trwa ładowanie...
d1a87pw

Pani Elżbieta jest już bezpieczna. Los jej męża wciąż nieznany

- Elżbieta została bezpiecznie ewakuowana z jachtu Vagant - napisała na Facebooku córka żeglarzy Agnieszka Błażowska. Wciąż nieznany jest los Stanisława Dąbrownego, który wypadł za burtę. Wcześniej Radio ZET News podało na Twitterze informację o trwającej akcji ratunkowej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Wciąż nie jest znany los Stanisława Dąbrownego
Wciąż nie jest znany los Stanisława Dąbrownego (Facebook.com)
d1a87pw

Agnieszka Błażowska poinformowała ponadto, że jej mama jest zdrowa i bezpieczna. Elżbietę Dąbrowną ewakuowano na pokład statku towarowego, który brał udział w akcji ratunkowej. Jacht małżeństwa usiłowano holować do portu, jednak - jak napisała na Facebooku Agnieszka Błażkowska - bez powodzenia.

Niestety wciąż nie jest znany los Stanisława Dąbrownego.

74-letni Stanisław Dąbrowny wraz z małżonką w maju wyruszyli w rejs dookoła świata. Ich jacht, zgodnie z planem, miał w piątek dopłynąć do Barbados. Niestety, od czwartku rodzina nie miała z nimi kontaktu. W niedzielę kobieta dodzwoniła się do jednej z córek. Powiedziała: "ojca nie ma na pokładzie".

d1a87pw

- Ostatni raz rozmawiałam z rodzicami w czwartek - mówiła WP w niedzielę rano Agnieszka Błażowska, córka żeglarzy. - Zadzwoniła mama. Była przerażona, zdążyła wypowiedzieć moje imię, prosiła o pomoc, mówiła, że coś jest nie tak i łączność się urwała - opowiadała.
Para - pan Stanisław i jego żona Elżbieta - wypłynęła w maju. Początkowo zamierzali tylko przepłynąć Atlantyk. Gdyby wszystko się powiodło, chcieli ruszyć w dalszy rejs. Dookoła świata.

- Mój ojciec jest kapitanem, doświadczonym żeglarzem, wiedział, na co się pisze. Mama od lat mu towarzyszy - opowiadała WP pani Agnieszka.

d1a87pw

Podziel się opinią

Share
d1a87pw
d1a87pw
Więcej tematów