Palikot zapomniał wpisać samolotu do oświadczenia

Marszałek sejmu Grzegorz Schetyna (PO), komentując wszczęcie przez CBA kontroli oświadczeń majątkowych Janusza Palikota (PO). - Czytałem, że Palikot zapomniał wpisać w oświadczeniu, że jest właścicielem samolotu - dodał Schetyna.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Palikot zapomniał wpisać samolotu do oświadczenia

Na wniosek warszawskiego urzędu skarbowego Centralne Biuro Antykorupcyjne wszczęło kontrolę oświadczeń majątkowych Palikota składanych w latach 2005-2010. Wniosek o wszczęcie kontroli jest objęty tajemnicą skarbową.

Schetyna pytany, kto jego zdaniem stoi za decyzją o sprawdzeniu oświadczeń majątkowych Palikota, odparł: "Stoją urzędnicy Urzędu Skarbowego, którzy sprawdzają wszystkim posłom i senatorom oświadczenia majątkowe".

- Czytałem, że Palikot zapomniał wpisać do oświadczenia majątkowego, że jest właścicielem samolotu. Uważam, że jak ktoś jest właścicielem samolotu, to powinien wpisywać to do oświadczenia majątkowego - powiedział marszałek sejmu.

Zdaniem Schetyny, wypowiedzi Palikota, w których sugeruje on, że zainteresowanie CBA jego oświadczeniami jest efektem gry politycznej, "to jest taki niepotrzebny happening polityczny".

- Sprawy majątkowe, finansowe, związane z życiem politycznym, publicznym powinny być zawsze przejrzyste - powiedział Schetyna. Jak dodał, nie rozumie "obwiniania kogoś za to, że urzędy skarbowe w Polsce sprawdzają politykom zgodność oświadczeń majątkowych".

Schetyna podkreślił, że dane dotyczące majątku polityka powinny być przejrzyste. - Polityk jest jak żona Cezara, powinien być przezroczysty - dodał.

Palikot powiedział dziennikarzom, że CBA nie udzieliło mu informacji, z jakiego powodu przeprowadza kontrolę jego oświadczeń majątkowych. Jak mówił, przypuszcza, że sprawa może mieć związek z organizowanym przez niego 2 października kongresem Ruchu Poparcia Palikota i chodzi o to, by sprawdzić, czy ma fundusze na pokrycie kosztów organizacji tego kongresu.

Przeczytaj w serwisie Politykier.pl: Kto swata Palikota z Kaczyńskim?

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.