PolitykaPalikot rezygnuje po spotkaniu z prezesem; "To cieszy!"

Palikot rezygnuje po spotkaniu z prezesem; "To cieszy!"

Janusz Palikot zrezygnował z używania w nazwie swojego stowarzyszenia sformułowania "Nowoczesna Polska". Zapowiedział na swoim blogu, że tworzone przez niego ugrupowanie będzie się nazywało Ruch Poparcia. O rezygnację ze słów "Nowoczesna Polska" zwróciła się do Palikota fundacja o tej samej nazwie. - Bardzo cieszy nas deklaracja Janusza Palikota - mówi Wirtualnej Polsce prezes Fundacji Nowoczesna Polska Jarosław Lipszyc.

Palikot rezygnuje po spotkaniu z prezesem; "To cieszy!"
Źródło zdjęć: © WP.PL

07.10.2010 | aktual.: 07.10.2010 15:50

Palikot napisał na blogu, że spotkał się z prezesem tej fundacji i przekonał się, "jak kapitalną działalność ona prowadzi". "To promocja tych wartości w edukacji, które są mi bardzo bliskie - szkoły obywatelskiej. Ruch nie może być w konflikcie z takimi organizacjami, to byłoby niezrozumiałe" - podkreślił.

Poinformował, że w tej sytuacji poprawił wniosek do sądu o rejestrację swojego stowarzyszenia i zmienił jego nazwę na Ruch Poparcia. Pierwotnie używał nazwy Ruchu Poparcia Palikota "Nowoczesna Polska".

- Bardzo cieszy nas deklaracja Janusza Palikota, że rezygnuje z korzystania z nazwy naszej fundacji. Teraz czekamy na dalsze, konkretne kroki - mówi Wirtualnej Polsce prezes Fundacji Nowoczesna Polska Jarosław Lipszyc.

- Nasza fundacja jest apolityczna i nie ma nic wspólnego z jakimkolwiek ruchem politycznym. Dla nas "Nowoczesna Polska" to projekty otwartej edukacji, biblioteka internetowa Wolnelektury.pl i wizja bezpłatnego dostępu do wiedzy realizowana w projekcie Wolnepodreczniki.pl.

- Cały problem powstał nie z naszej winy. Mamy nadzieję, że nie będzie więcej nieporozumień i nasza nazwa nie będzie już publikowana w kontekście polityki w mediach, w tym także internetowych - mówi Lipszyc.

2 października odbył się pierwszy kongres Ruchu Palikota, w którym uczestniczyło ok. czterech tysięcy osób. Wśród 15 postulatów programowych, przedstawionych wówczas przez Palikota, znalazły się m.in.: usunięcie religii ze szkół, prawo kobiet do aborcji, darmowa antykoncepcja, refundacja in vitro, wprowadzenie edukacji seksualnej w szkołach, zaprzestanie finansowania Kościoła ze środków publicznych. Między 15 października a 15 listopada Palikot zamierza odwiedzić wszystkie województwa, aby spotkać się z działaczami zakładanego przez siebie ruchu.

Palikot odszedł już z PO i klubu parlamentarnego tej partii; zapowiedział, że 6 grudnia zrzecze się mandatu.

Źródło artykułu:PAP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (162)