WP
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Pakistańskie wojsko odparło atak talibów na posterunek w okręgu Khyber

Siły zbrojne Pakistanu poinformowały w sobotę, że odparły atak talibów na posterunek w okręgu Khyber i zabiły 17 bojowników.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pakistańskie wojsko odparło atak talibów na posterunek w okręgu Khyber
(PAP/EPA)
WP

Do ataku doszło w miejscowości Bara na terenach w północno-zachodnim Pakistanie, przy granicy z Afganistanem, uważanych za tradycyjny bastion talibów. Nie podano informacji o ewentualnych stratach armii.

Okręg Khyber stał się celem ucieczki talibów wypartych przez rozpoczętą w czerwcu ofensywę w Północnym Waziristanie, kolejnym bastionie talibów z ruchu Tahreek-e-Taliban Pakistan (TTP).

Armia poleciła mieszkańcom okręgu Khyber, aby jak najszybciej go opuścili ze względów bezpieczeństwa. W wyniku operacji militarnej sił rządowych w tym regionie uciekło z niego ponad 150 tys. ludzi.

WP
Polub WP Wiadomości
WP
WP