Trwa ładowanie...

Pakistan vs Indie. Wymiana ognia w Kaszmirze. Zginęło co najmniej 15 osób

Na granicy indyjsko-pakistańskiej w Kaszmirze doszło do wymiany ognia artyleryjskiego. Starcia między Indiami a Pakistanem były intensywne i trwały od rana do późnego wieczora. W wyniku ostrzałów zginęło co najmniej 15 osób - zarówno cywili, jak i żołnierzy.

Pakistan vs Indie. Intensywna wymiana ognia na granicy w Kaszmirze Pakistan vs Indie. Intensywna wymiana ognia na granicy w Kaszmirze
d13gn5i
d13gn5i

Jak informuje agencja Reutera, w piątek w trakcie ostrzałów granicznych między Indiami a Pakistanem zginęło łącznie co najmniej 10 cywilów oraz 5 żołnierzy z obu stron konfliktu.

Indyjscy urzędnicy twierdzą, że ostrzały były odpowiedzią na próbę przekroczenia tzw. linii kontrolnej w północnym Kaszmirze przez oddziały z Pakistanu. Z kolei wojsko pakistańskie oświadczyło, że odpowiedziało ogniem na niesprowokowany i masowy ostrzał z terytorium kontrolowanego przez Indie.

Strona indyjska poinformowała o śmierci sześciu cywilów, trzech żołnierzy oraz funkcjonariusza straży granicznej. Z kolei pakistańskie wojsko przekazało, że straty to czworo cywili i jeden żołnierz. Na skutek ostrzału artyleryjskiego rannych zostało kilkadziesiąt osób.

- Na linii kontroli w Kaszmirze często dochodzi do wymiany ognia, ale piątkowe starcia były wyjątkowo intensywne i trwały od rana do późnego wieczora. Od początku roku w starciach na terenach przygranicznych zginęło ponad 40 cywilów - informuje Reuters.

Napisał do KE ws. aborcji w Polsce. Leszek Miller zdradza, jaka przyszła odpowiedź

- Jak zwykle bez litości wzięli na cel ludność cywilną - powiedział Syed Shahid Qadri, przedstawiciel władz z kontrolowanej przez Pakistan części Kaszmiru, gdzie wśród zabitych była kobieta, a rany odniosło 27 osób.

d13gn5i

Z indyjskiej strony Kaszmiru spływały doniesienia, że wśród ofiar trwającego od rana do wieczora ostrzału jest ośmioletnie dziecko.

Według ofcjalnych danych w 2020 r. w wyniku starć indyjsko-pakistańskich zginęło ponad 40 cywilów. Zarówno Indie, jak i Pakistan roszczą sobie prawa do całości Kaszmiru. W sobotę w sieci pojawiło się nagranie z piątkowych starć. Na krótkim filmiku widać uciekających, przerażonych cywili, a w tle słychać głośne strzały.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: reuters.com

d13gn5i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13gn5i
Więcej tematów