Trwa ładowanie...
d3xvajt

Pakistan: nikt nie przeżył katastrofy samolotu ATR-42

• Nikt nie przeżył katastrofy samolotu ATR-42 pakistańskich linii lotniczych z 48 osobami na pokładzie, do której doszło w środę na północy Pakistanu
• Poinformował o tym szef linii Pakistan International Airlines
• Przyczyna katastrofy jest nieznana
• Zginął w niej między innymi znany pakistański muzyk
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Pakistan: nikt nie przeżył katastrofy samolotu ATR-42
(PAP/EPA, Fot: SULTAN DOGAR)
d3xvajt

- Nikt nie przeżył - powiedział Muhammad Azam Saigol na konferencji prasowej. Dodał, że samolot przeszedł w październiku wymagany rutynowy przegląd i miał odpowiedni certyfikat. - Myślę, że nie było tam usterki technicznej ani ludzkiego błędu. Oczywiście będzie przeprowadzone odpowiednie dochodzenie - dodał szef linii Pakistan International Airlines.

Samolot wykonujący lot PK661 leciał do stolicy Pakistanu Islamabadu z Chitral (Ćitral). Rozbił się w górzystym terenie w okolicach miasta Havelian. Według listy pasażerów na pokładzie znajdowało się kilka osób o cudzoziemskich nazwiskach.

Agencje podają, że na pokładzie samolotu był popularny w Pakistanie gwiazdor muzyki pop Junaid Jamshed. Informację tę potwierdził telewizji CNN jego menadżer Arsalan Khan. Jamshed stał się popularny w latach 80., kiedy był członkiem Vital Signs, jednego z najbardziej popularnych zespołów w Pakistanie. Potem z sukcesami kontynuował karierę solową, aż w latach 90. porzucił pop i poświęcił się tworzeniu muzyki religijnej.

d3xvajt

Ostatni tweet zamieścił w niedzielę. Napisał, że jest w "raju na ziemi", w Chitral. To z tego miasta wystartował w środę samolot ATR-42.

Poprzednia duża katastrofa lotnicza w Pakistanie wydarzyła się w roku 2015, gdy śmigłowiec wojskowy rozbił się w oddalonej dolinie na północy kraju; zginęło wówczas osiem osób.

Do najtragiczniejszej katastrofy doszło w Pakistanie w roku 2010. Airbus 321 prywatnej firmy lotniczej Airblue rozbił się przed lądowaniem w Islamabadzie; zginęły 152 osoby.

d3xvajt

Zobacz także:

Marek Grabski

d3xvajt

Podziel się opinią

Share

d3xvajt

d3xvajt
Więcej tematów