Trwa ładowanie...

Pacjenci uciekli ze szpitala psychiatrycznego. Policja nadal poszukuje zbiega

Czterech mężczyzn uciekło ze szpitala psychiatrycznego przy ul. Walczaka w Gorzowie Wielkopolskim. Trzech z nich udało się zatrzymać, jeden nadal jest poszukiwany przez policję. Jest podejrzewany o oszustwa matrymonialne.
Share
Oddział psychiatryczny w gorzowskim szpitalu
Oddział psychiatryczny w gorzowskim szpitaluŹródło: google maps
dwwnp27

- Jeden z mężczyzn, którzy uciekli z oddziału psychiatrycznego nadal jest poszukiwany. Mamy informacje, gdzie może przebywać, ale to wiedza operacyjna i nie do pochwalenia się w tej chwili - powiedział Wirtualnej Polsce nadkomisarz Marcin Maludy, rzecznik prasowy KWP w Gorzowie Wielkopolskim.

Jak dodał rzecznik, policja współpracuje z jednostkami na terenach innych garnizonów. To może oznaczać, że czwarty z poszukiwanych pacjentów znajduje się już poza Gorzowem.

Jak doszło do ucieczki?

Wydarzenia rozegrały się we wtorek po godz. 21.00 na oddziale psychiatrii sądowej dla mężczyzn w szpitalu przy ul. Walczaka w Gorzowie Wielkopolskim. Czterech mężczyzn, którzy byli na obserwacji, postanowiło uciec ze szpitala.

dwwnp27

Pacjenci przepiłowali kłódkę na kracie znajdującej się w oknie pokoju. Jeden z nich podczas wyskakiwania przez okno złamał nogę i został jako pierwszy złapany przez policję.

Złapany na stacji benzynowej

Drugiego mężczyznę funkcjonariusze zatrzymali przy ul. Koniawskiej, na stacji benzynowej. Pozostali dwaj zbiegowie uciekli taksówką w kierunku Wielkopolski.

W środę po południu trzeci z mężczyzn został zatrzymany na terenie województwa wielkopolskiego.

dwwnp27

Na wolności przebywa nadal czwarty pacjent. To mężczyzna, który został tymczasowo aresztowany za liczne oszustwa matrymonialne. Pozostali trzej pacjenci nie mieli zatargów z prawem.

Czytaj także: Brutalnie zabił adoptowaną suczkę

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dwwnp27

Podziel się opinią

Share
dwwnp27
dwwnp27
Więcej tematów