Trwa ładowanie...
d42uz19
IAR

Owady uratowały niemieckiego turystę w australijskim buszu

Owady uratowały zagubionego niemieckiego turystę. 26-letni Daniel Dudzisz przeżył w australijskim buszu 3 tygodnie, żywiąc się insektami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Owady uratowały niemieckiego turystę w australijskim buszu
(PAP/EPA, Fot: DPA/Chromorange / Bildagentur Waldhä)
d42uz19

Niemiecki podróżnik zaginął w połowie lutego w wyniku powodzi na północnym-wschodzie Australii. Nieco przemoczonego mężczyznę odnalazł przypadkowo patrol policji.

Jak się później okazało, Daniel Dudzisz jest cukrzykiem, co dodatkowo utrudniało mu przeżycie w ekstremalnych warunkach. Niemiec wybrał się do Australii na kilkumiesięczną wędrówkę po Queensland i Nowej Południowej Walii. Utrzymywał regularny kontakt z policją, jednak 17 lutego, słuch o nim zaginął. Dudzisz znalazł się między dwoma zalanymi obszarami na rzece Barcoo.

Policjanci relacjonowali, że 26-latek miał ze sobą trochę fasolki po bretońsku i płatków śniadaniowych. Jednak zapasy szybko się skończyły i mężczyzna musiał żywić się muchami.

- Na pewno był głodny, ale zachował sporo zdrowego rozsądku - mówili funkcjonariusze policji. Sam Daniel Dudzisz zapowiedział, że chce kontynuować swoją wędrówkę wzdłuż australijskiego Terytorium Północnego.

d42uz19

Podziel się opinią

Share

d42uz19

d42uz19
Więcej tematów