Trwa ładowanie...
30-12-2014 13:14

Otworzono stok na Górce Środulskiej w Sosnowcu. "Potrzebowaliśmy co pół metra śniegu"

Mieszkańcy miast aglomeracji śląskiej już nie muszą jechać w góry, aby skorzystać z uroków zimy. Teraz wystarczy pojechać do... Sosnowca! W poniedziałek został otwarty mniejszy ze stoków na Górce Środulskiej.

Share
Otworzono stok na Górce Środulskiej w Sosnowcu. "Potrzebowaliśmy co pół metra śniegu"Źródło: UM Sosnowiec
dwnfjsq

Trochę mrozu i opady śniegu pozwoliły na przygotowanie nie lada atrakcji dla mieszkańców Sosnowca i okolic - w poniedziałkowe popołudnie ruszyły wyciągi na mniejszym ze stoków Górki Środulskiej. Niebawem naśnieżony zostanie także duży stok.

- Przygotowanie takiego obiektu nie jest łatwe. Aby zapewnić bezpieczeństwo miłośnikom białego szaleństwa potrzebujemy co najmniej pół metra śniegu - tłumaczy Wirtualnej Polsce Rafał Łydek, dyrektor MOSiR w Sosnowcu.

Obiekt czynny będzie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych codziennie w godz. 10:00-22:00. Już w kilka minut po otwarciu zapełnił się miłośnikami białego szaleństwa. Nic dziwnego - ceny są bardzo zachęcające. Karnet na 10 wjazdów małym wyciągiem kosztuje 8 zł (poniedziałek-piątek) lub 10 zł (w weekendy i święta). Ale to nie koniec dobrych wiadomości - wiemy już, że odbędzie się planowana impreza sylwestrowa na Górce Środulskiej.

(fot. UM Sosnowiec)
Źródło: (fot. UM Sosnowiec)

- Nareszcie pogoda nam sprzyja. Już teraz wiemy ze wszystkie atrakcje przygotowane na Sylwestra odbędą się na stoku zgodnie z planem. Każdy będzie mógł uczestniczyć zarówno w imprezie sylwestrowej pod urzędem miejskim, jak i na stoku narciarskim. A będzie w czym wybierać, bo na Górce Środulskiej czekają m.in. warsztaty rzeźbienia w lodzie, przejażdżki psim zaprzęgiem oraz najważniejsze - bezpłatne wyciągi dostępne od 10.00 do północy - cieszy się Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Na sylwestrowych gości na Górce Środulskiej będą czekać także gry, konkursy i zabawy dla najmłodszych, ognisko i wspólne puszczanie lampionów.

Zobacz więcej w serwisie pogoda.

dwnfjsq
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwnfjsq
dwnfjsq
Więcej tematów