Trwa ładowanie...
d2broto
jezuici
18-10-2000 15:43

Otwarto Europejskie Centrum Komunikowania i Kultury

d2broto
d2broto
Biskup diecezji warszawsko-praskiej K. Romaniuk dokonał poświęcenia Centrum
Źródło: Biskup diecezji warszawsko-praskiej K. Romaniuk dokonał poświęcenia Centrum

W Falenicy koło Warszawy odbyła się w środę uroczystość otwarcia i poświęcenia Europejskiego Centrum Komunikowania i Kultury.

Europejskie Centrum Komunikowania i Kultury to ośrodek prowadzony przez księży jezuitów, a jego głównym celem jest edukacja nauczycieli i dziennikarzy z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, a także z krajów Europy Zachodniej. Patronat nad Centrum objęła Konferencja Episkopatu Europy.

Uczestniczący w oficjalnym otwarciu tego ośrodka prymas Polski kard. Józef Glemp wyraził życzenie, aby zbierali się w nim ludzie, którzy łakną prawdy i chcą służyć prawdzie, a także chcą się kształcić na nowoczesnym przekazie informacji, ale takiej informacji - powiedział kardynał - która jest oparta na zasadach etycznych.

d2broto

Zdaniem prymasa, Europejskie Centrum Komunikowania i Kultury tworzy dobrą perspektywę w zakresie zbliżania narodów, a także w zakresie ekumenizmu, zwłaszcza w kontekście przenikających się struktur jednoczącej się Europy.

Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Józef Kowalczyk powiedział z kolei, że Centrum stanie się gwarantem naukowej solidności przedsięwzięć, które będą realizowane w tym ośrodku. Podkreślił rolę mediów w dawaniu świadectwa prawdzie w rzetelnym informowaniu, zgodnie z obiektywną prawdą. (aka)

d2broto
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2broto
Więcej tematów