Trwa ładowanie...
d1pg6dm
książka
14-09-2000 13:01

Otwarcie XI Krajowych Targów Książki w Warszawie

Share
d1pg6dm

W czwartek w warszawskim Pałacu Kultury i Nauki rozpoczęły się XI Krajowe Targi Książki. 155 polskich wydawców zaprezentuje swoje książki na 127 stoiskach. Dla publiczności targi będą otwarte od godz. 14 w czwartek do niedzielnego wieczoru.
Już po raz drugi miejscem wystawy są sale i korytarze warszawskiego Pałacu Kultury i Nauki. Stoiska zajmą powierzchnię 1200 mkw. Wejście na targi będzie tylko od strony ul. Marszałkowskiej.
Tegoroczne targi są mniej okazałe niż zeszłoroczne, w których uczestniczyło ok. 200 wystawców. Ireneusz Hermański, dyrektor Targów, tłumaczy to faktem, że w tym roku wydawcy przede wszystkim skupili się na przygotowaniach do międzynarodowej imprezy we Frankfurcie.

Z jednej strony mamy dziś na rynku księgarskim ogromny rozwój, a z drugiej strony mamy do czynienia z ogromnym kryzysem czytelnictwa. W tej sytuacji ważna jest promocja czytelnictwa, ważna jest także obrona i promocja książki jako dobra i wartości w samej sobie, a nie tylko jako towaru ekonomicznego - powiedział minister kultury, Kazimierz Ujazdowski. Polskiej Izbie Książki dziękuję za współdziałanie w obronie statusu polskiej książki. Udało nam się wspólnie wywalczyć zerową stawkę VAT na książkę - dodał Ujazdowski.
W tym roku targom towarzyszy ok. 150 imprez - spotkań autorskich, dyskusji, spektakli teatralnych. Książki podpisywać będą m.in. Julia Hartwig, ks. Twardowski, Jonathan Carroll, Clive Cussler,Włodzimierz Odojewski, Andrzej Stasiuk, Jerzy Stuhr, Janusz Tazbir, Andrzej Wajda, a także Czesław Miłosz, którego tomik najnowszych wierszy wydał właśnie Znak.
Szczególnym miejscem tegorocznego "święta książki" będzie prowadzona od soboty w sali im. W. Tiereszkowej - Kawiarnia Literacka. Tam dziennikarze III Programu Polskiego Radia będą prowadzić spotkania m.in. z Andrzejem Czciborem- Piotrowskim, Włodzimierzem Kowalewskim, Julią Hartwig i Włodzimierzem Odojewskim. (ask)(aka)

d1pg6dm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pg6dm
Więcej tematów