Trwa ładowanie...
d3hr94v
IAR

Ostrzeżenia dla turystów przed wyjazdem do Belgii. Co na to polskie MSZ?

Kilka krajów zmieniło zalecenia dla podróżujących do Belgii i tych, którzy są już w Brukseli. W belgijskiej stolicy w nocy podniesiono do najwyższego poziom zagrożenia terrorystycznego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostrzeżenia dla turystów przed wyjazdem do Belgii. Co na to polskie MSZ?
(AFP, Fot: JOHN THYS)
d3hr94v

"Jesteś w Brukseli? Unikaj zatłoczonych miejsc, centrów handlowych, muzeów" - tak radzi swoim obywatelom holenderskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. "Postępuj zgodnie z zaleceniami belgijskich władz" - apeluje z kolei brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Ostrzeżenia opublikowały także ministerstwa z Niemiec i Francji. Ponieważ Bruksela to nie tylko siedziba unijnych instytucji, ale i kwatery głównej NATO, zalecenia otrzymali też Amerykanie mieszkający w belgijskiej stolicy. Ambasada wezwała obywateli Stanów Zjednoczonych, by zrezygnowali ze swoich planów na weekend. "Proszę schronić się w domu" - czytamy w komunikacie. A tym, którzy zdecydowali się wyjść dziś na ulice, ambasada zaleca czujność na każdym kroku - w klubach, restauracjach, sklepach, kościołach i w rejonie znanych miejsc turystycznych.

Polskie ministerstwo w zakładce "aktualności" informuje o podniesieniu stopnia zagrożenia terrorystycznego w Brukseli. W zakładce "ostrzeżenia dla podróżujących" nie ma jednak na razie żadnych informacji.

d3hr94v

Podziel się opinią

Share
d3hr94v
d3hr94v
Więcej tematów