Trwa ładowanie...
d41pu4n

Ostrzeszów. Szpital ukarany za śmierć ciężarnej 28-latki

Do tragedii doszło na początku sierpnia przed szpitalem w Ostrowie Wielkopolskim. 28-latka w ciąży najpierw trafiła do placówki w Ostrzeszowie (woj. wielkopolski). Na miejscu okazało się, że szpital nie dysponuje swoją karetką i przez kilka godzin nie był w stanie znaleźć dla niej transportu. NFZ wyciągnął konsekwencje.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostrzeszów. NFZ nałożył karę na szpital
Ostrzeszów. NFZ nałożył karę na szpital (Google Maps)
d41pu4n

Tragedia miała miejsce 3 sierpnia. 28-latka w 17. tygodniu ciąży trafiła do szpitala w Ostrzeszowie z silnymi dusznościami. W trakcie pobytu w placówce jej stan uległ pogorszeniu. Lekarze przez kilka godzin próbowali zorganizować transport, aby przewieźć pacjentkę do innego szpitala.

Jednak placówka nie dysponowała żadną karetką. Ostatecznie po kobietę przyjechał transport z Kalisza, ale na pomoc było już za późno. 28-latka zmarła przed szpitalem w Ostrowie.

Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura i Narodowy Fundusz Zdrowia. Marta Żbikowska-Cieśla, rzecznik prasowy wielkopolskiego NFZ w rozmowie z "Fakt24" powiedziała, że w trakcie dochodzenia udało się ustalić, że choć szpital w Ostrzeszowie w ramach umowy z NFZ jest zobowiązany do zapewnienia transportu sanitarnego, to nie był w stanie go zrealizować.

d41pu4n

Posiedzenie zarządu PO. Tomasz Siemoniak: będę rozmawiał z Borysem Budką

Ostrzeszów. Szpital nie posiadał swojej karetki

Placówka nie posiadała ponadto swojej karetki, ani "umowy o podwykonawstwo z innym podmiotem", ponieważ jedyna umowa wygasła 28 lutego.

d41pu4n

Żbikowska-Cieśla dodała, że pacjentka znajdowała się w stanie nagłego zagrożenia życia. W związku z tym konieczne było podjęcie natychmiastowych działań, aby ją uratować. Niedopełnienie obowiązku zabezpieczenia transportu jest więc ciężkim naruszeniem umowy zawartej z NFZ.

Jak ustalił portal, NFZ nałożył na Ostrzeszowskie Centrum Zdrowia karę umowną w wysokości około 30 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: "FAKT24"

d41pu4n

Podziel się opinią

Share
d41pu4n
d41pu4n
Więcej tematów