Trwa ładowanie...

Ostrów Wielkopolski. 28-latka zmarła w szpitalu. Sprawę bada prokuratura

Nie żyje 28-latka, która z silnymi dusznościami trafiła do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Wcześniej lekarze podejrzewali u niej zakażenie koronawirusem. Kobieta była w 17 tygodniu ciąży. Teraz sprawę jej śmierci zbada prokuratura.
Share
Ostrów Wielkopolski. Zmarła 28-latka. Była w 17 miesiącu ciąży (zdjęcie ilustracyjne)
Ostrów Wielkopolski. Zmarła 28-latka. Była w 17 miesiącu ciąży (zdjęcie ilustracyjne)Źródło: East News
d3legl9

Początkowo 28-latka została przywieziona przez męża do szpitala w Ostrzeszowie. Jej stan z minuty na minutę się pogarszał, a kobieta skarżyła się na pogłębiające się duszności.

Ostrów Wielkopolski. U 28-latki podejrzewano zakażenie koronawirusem

Jak informuje portal ostrow24.tv, lekarze w Ostrzeszowie podejrzewali, że 28-latka jest zakażona koronawirusem. Zdecydowano o prześwietleniu płuc, jednak badanie nie wykazało żadnych zmian, które są charakterystyczne dla wirusa SARS-CoV-2.

d3legl9

Szpital w Ostrzeszowie podjął decyzję o przewiezieniu kobiety do innej placówki. Na pomoc wezwano śmigłowiec LPR z Poznania, jednak złe warunki pogodowe nie pozwoliły na wylot jednostki ratunkowej.

Zobacz też: Koronawirus. Cezary Tomczyk: nie zamierzam robić testu. Wyjaśniał, dlaczego

Ostrów Wielkopolski. Długie oczekiwanie na pomoc

Ostatecznie kobietę, która była w 17 tygodniu ciąży, skierowano do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim, jednak tu też natrafiono na przeszkodę. Placówka w Ostrzeszowie nie dysponowała odpowiednia karetką, w związku z czym 28-latka czekała, aż ta właściwa dotrze aż z Kalisza - to blisko 50 kilometrów drogi.

d3legl9

28-latka nie doczekała przekroczenia drzwi szpitala w Ostrowie Wielkopolskim. Jej serce stanęło w drodze do placówki. Jeszcze przez godzinę w namiocie przed szpitalem próbowano ją reanimować, jednak nie udało się przywrócić jej funkcji życiowych.

Ostrów Wielkopolski. Sprawę śmierci 28-latki bada prokuratura

Jak wykazały wcześniejsze badania diagnostyczne, w osierdziu kobiety stwierdzono znaczne ilości płynu, co mogło mieć wpływ na pracę serca. Ciało 28-latki zostało zabezpieczone do badań. Sekcja zwłok odbędzie się w Poznaniu.

Jak informuje RMF FM za PAP, sprawie śmierci 28-latki przyjrzy się Prokuratura Rejonowa w Ostrowie Wielkopolskim. Wszczęto śledztwo, które ma wyjaśnić okoliczności tragedii.

Źródło: Ostrów24.tv / RMF FM

Masz newsa? Daj znać na dziejesie.wp.pl. Czekamy na zdjęcia, nagrania oraz informacje!

d3legl9

Podziel się opinią

Share
d3legl9
d3legl9
Więcej tematów