Trwa ładowanie...

Ostrołęka. Prezydent Łukasz Kulik z zarzutami. Nieprawidłowości przy organizowaniu przetargu

Prokuratura Okręgowa w Łomży przedstawiła zarzut prezydentowi Ostrołęki. Chodzi o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień w sprawie organizowania przetargu i dostępu do dokumentacji.

Share
Łukasz Kulik z zarzutami niedopełnienia obowiązków
Łukasz Kulik z zarzutami niedopełnienia obowiązkówŹródło: East News, fot: MAREK MALISZEWSKI
d3hfkx7

Prezydent Ostrołęki jest podejrzany o przekroczenie uprawnień. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Łomży. W okresie od listopada 2018 r. do kwietnia 2019. Łukasz Kulik miał umożliwić dostęp do miejskiej dokumentacji nieuprawnionym osobom. Prokurator przedstawił samorządowcowi zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych "związanych z czynnościami w postępowaniu o udziale zamówienia publicznego ws. budowy jednej z ulic w tym mieście".

Kulik nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił złożenia wyjaśnień. Grozi mu 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci 20 tys. zł poręczenia majątkowego. Ma również zakaz "wykonywania czynności służbowych związanych z udzieleniem postępowań publicznych na rzecz miasta". Prezydentowi Ostrołęki zabezpieczono również na poczet grzywny 30 tys. zł.

Do momentu prawomocnego wyroku Kulik nadal może pełnić obowiązki prezydenta Ostrołęki. Samorządowiec swoją funkcję sprawuje od 2018 r., kiedy zdobył mandat, startując z własnego komitetu. Wcześniej był radnym. W przeszłości był politykiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z partii wystąpił przed wyborami w 2014 r. Prezydent Ostrołęki zgodził się na podawanie swoich pełnych danych.

d3hfkx7

Źródło: lomza.po.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d3hfkx7

Podziel się opinią

Share
d3hfkx7
d3hfkx7
Więcej tematów