Trwa ładowanie...

Ostrołęka. Prezydent Łukasz Kulik z zarzutami. Nieprawidłowości przy organizowaniu przetargu

Prokuratura Okręgowa w Łomży przedstawiła zarzut prezydentowi Ostrołęki. Chodzi o niedopełnienie obowiązków i przekroczenie uprawnień w sprawie organizowania przetargu i dostępu do dokumentacji.

Łukasz Kulik z zarzutami niedopełnienia obowiązkówŁukasz Kulik z zarzutami niedopełnienia obowiązkówŹródło: East News, fot: MAREK MALISZEWSKI
d2kov2i
d2kov2i

Prezydent Ostrołęki jest podejrzany o przekroczenie uprawnień. Śledztwo w tej sprawie prowadziła Prokuratura Okręgowa w Łomży. W okresie od listopada 2018 r. do kwietnia 2019. Łukasz Kulik miał umożliwić dostęp do miejskiej dokumentacji nieuprawnionym osobom. Prokurator przedstawił samorządowcowi zarzut niedopełnienia obowiązków służbowych "związanych z czynnościami w postępowaniu o udziale zamówienia publicznego ws. budowy jednej z ulic w tym mieście".

Kulik nie przyznał się do stawianych mu zarzutów i odmówił złożenia wyjaśnień. Grozi mu 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego środki zapobiegawcze w postaci 20 tys. zł poręczenia majątkowego. Ma również zakaz "wykonywania czynności służbowych związanych z udzieleniem postępowań publicznych na rzecz miasta". Prezydentowi Ostrołęki zabezpieczono również na poczet grzywny 30 tys. zł.

Do momentu prawomocnego wyroku Kulik nadal może pełnić obowiązki prezydenta Ostrołęki. Samorządowiec swoją funkcję sprawuje od 2018 r., kiedy zdobył mandat, startując z własnego komitetu. Wcześniej był radnym. W przeszłości był politykiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Z partii wystąpił przed wyborami w 2014 r. Prezydent Ostrołęki zgodził się na podawanie swoich pełnych danych.

d2kov2i

Źródło: lomza.po.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2kov2i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2kov2i
Więcej tematów