Trwa ładowanie...

Ostrołęka. Kuriozalna sytuacja na dworcu PKS. Wszystko przez tamtejszą kurię

Firma Polonus wycofuje się z zarządzania ostrołęckim dworcem PKS. Niebawem ma zostać zamknięty. Powód? "Zaporowej kwoty" za dalszy wynajem zażądali księża, do których należy teren.

Share
Ostrołęka. Kuriozalna sytuacja na dworcu PKS. Wszystko przez tamtejszą kurię
Źródło: Wikimedia Commons CC BY, Fot: Piotr Brichacek
d3zxdc0

Dworcem zarządza Kuria Diecezjalna w Łomży. Jest to teren należący do parafii poklasztornej w Ostrołęce. O sprawie pisze moja-ostroleka.pl. Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że Polonus zadeklarował chęć zarządzania dworcem PKS, ale nie zgodził się na zaproponowane przez kurię warunki finansowe

Nie wiadomo, jaką dokładnie kwotę zaproponowali księża. Oficjalny komunikat w tej sprawie firma ma wydać pod koniec przyszłego tygodnia.

d3zxdc0

Jeszcze w lipcu br. przedstawiciel firmy Polonus zapewniał, że firma chce skomunikować Ostrołękę z innymi miastami i okolicznymi wioskami. Podkreślano jednak, że sprawa wymaga porozumienia z samorządami miasta, powiatu i poszczególnych gmin, a także właśnie z kurią.

Jak wyglądały pertraktacje z wójtami poszczególnych gmin? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, co sprawa oznacza dla mieszkańców sąsiednich gmin, którzy nie dojadą do szkoły i pracy autobusem.

Dalsze losy dworca PKS nie są znane. Pojawiają się głosy, że księża chcą na jego terenie wybudować nowy obiekt handlowo-usługowy. Wniosek o zmianę przeznaczenia terenu dworca PKS złożył w 2015 roku proboszcz parafii ks. Zdzisław Grzegorczyk.

To nie pierwsze problemy mieszkańców wsi i miasteczek wokół Ostrołęki w sferze transportu zbiorowego. Z końcem czerwca tamtejszą działalność zakończył należący do grupy Mobilis PKS Ostrołęka.

d3zxdc0

Źródło: moja-ostroleka.pl, zbiorowy.info

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Marek Jakubiak o billboardach PO i Nowoczesnej. Ostre słowa

d3zxdc0

Podziel się opinią

Share
d3zxdc0
d3zxdc0
Więcej tematów