Trwa ładowanie...
d366v9g

Ostrołęka. Kuriozalna sytuacja na dworcu PKS. Wszystko przez tamtejszą kurię

Firma Polonus wycofuje się z zarządzania ostrołęckim dworcem PKS. Niebawem ma zostać zamknięty. Powód? "Zaporowej kwoty" za dalszy wynajem zażądali księża, do których należy teren.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
To nie pierwsze problemy mieszkańców wsi i miasteczek wokół Ostrołęki
To nie pierwsze problemy mieszkańców wsi i miasteczek wokół Ostrołęki (Wikimedia Commons CC BY, Fot: Piotr Brichacek)
d366v9g

Dworcem zarządza Kuria Diecezjalna w Łomży. Jest to teren należący do parafii poklasztornej w Ostrołęce. O sprawie pisze moja-ostroleka.pl. Z nieoficjalnych informacji portalu wynika, że Polonus zadeklarował chęć zarządzania dworcem PKS, ale nie zgodził się na zaproponowane przez kurię warunki finansowe

Nie wiadomo, jaką dokładnie kwotę zaproponowali księża. Oficjalny komunikat w tej sprawie firma ma wydać pod koniec przyszłego tygodnia.

Jeszcze w lipcu br. przedstawiciel firmy Polonus zapewniał, że firma chce skomunikować Ostrołękę z innymi miastami i okolicznymi wioskami. Podkreślano jednak, że sprawa wymaga porozumienia z samorządami miasta, powiatu i poszczególnych gmin, a także właśnie z kurią.

d366v9g

Jak wyglądały pertraktacje z wójtami poszczególnych gmin? Nie wiadomo. Wiadomo jednak, co sprawa oznacza dla mieszkańców sąsiednich gmin, którzy nie dojadą do szkoły i pracy autobusem.

Dalsze losy dworca PKS nie są znane. Pojawiają się głosy, że księża chcą na jego terenie wybudować nowy obiekt handlowo-usługowy. Wniosek o zmianę przeznaczenia terenu dworca PKS złożył w 2015 roku proboszcz parafii ks. Zdzisław Grzegorczyk.

To nie pierwsze problemy mieszkańców wsi i miasteczek wokół Ostrołęki w sferze transportu zbiorowego. Z końcem czerwca tamtejszą działalność zakończył należący do grupy Mobilis PKS Ostrołęka.

Źródło: moja-ostroleka.pl, zbiorowy.info

Przeczytaj również:
Ostrołęka. Napis na drzwiach gabinetu: "pacjenci przyjmowani tylko podczas przerw w meczu". Dyrekcja szpitala szuka lekarza-kibica
Akcja saperów w Ostrołęce. Ewakuacja ok. 1000 mieszkańców

d366v9g

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Marek Jakubiak o billboardach PO i Nowoczesnej. Ostre słowa

d366v9g

Podziel się opinią

Share

d366v9g

d366v9g
Więcej tematów