Trwa ładowanie...
d40t3yz

Ostra wymiana zdań w "Kropce nad i". Dzierżawski do Olejnik: czy to jest dobre dziennikarstwo?

• Scheuring-Wielgus: ustawa antyaborcyjna jest ustawą archaiczną • Dzierżawski: większą traumą dla kobiety jest poddanie się aborcji niż gwałt • Olejnik do Dzierżawskiego: proszę mnie nie edukować • Według Dzierżawskiego "Chazan jest nawróconym zabójcą"
Share
Mariusz Dzierżawski
Mariusz DzierżawskiŹródło: PAP, Fot: Leszek Szymański
d40t3yz

Gorąca wymiana zdań w "Kropce nad i". Goście Moniki Olejnik - Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej i Mariusz Dzierżawski z Fundacji Pro - Prawo do Życia - rozmawiali o projektach dotyczących aborcji, nad którymi debatuje Sejm.

- Dla mnie ustawa antyaborcyjna jest ustawą archaiczną. Cofa nas do średniowiecza - stwierdziła Scheuring-Wielgus.

- Znacznie większą traumą dla kobiety jest poddanie się aborcji niż gwałt - powiedział z kolei Dzierżawski. - Robicie bardzo złe rzeczy, agitując ludzi do zabijania dzieci - zwrócił się do posłanki Nowoczesnej i prowadzącej program.

d40t3yz

Scheuring-Wielgus apelowała z kolei, by przy poruszaniu tematu aborcji nie mówić o zabijaniu dzieci. - Ja nie jestem zwolenniczką zabijania dzieci! - podkreśliła i dodała, że w temacie aborcji jest za dużo emocji. Pytana, czy Nowoczesna jest za utrzymaniem kompromisu aborcyjnego z 1993 r., odpowiedziała, że w kompromisie zapomniano o kwestii edukacji.

Do tematu edukacji odniósł się Dzierżawski. - Rodzice powinni się zachować wychowaniem swoich dzieci - stwierdził. Na uwagę, że rodzice czasami tego nie potrafią, odpowiedział, że trzeba edukować rodziców. - Dzieci się wstydzą i wtedy przychodzą edukatorzy seksualni i maltretują dzieci - mówił.

Dzierżawski zwrócił się też do Moniki Olejnik: - Czy pani mnie zaprasza tutaj, żeby mi przerywać? Czy to jest dobre dziennikarstwo?

- Proszę mnie nie edukować - odpowiedziała Olejnik.

d40t3yz

Na pytanie, od jakiego wieku w Polsce można legalnie utrzymywać kontakty seksualne, Dzierżawski odpowiedział, że od 15. roku życia, ale "seks pozamałżeński to jest coś złego, rujnuje wszystkich - także dorosłych". - Wrzucanie 15-latków do łóżek, co robią media, także i pani... - powiedział do prowadzącej program. Olejnik przerwała tę wypowiedź prośbą, by nie insynuować jej takich rzeczy.

Dzierżawski podkreślił, że wszyscy lekarze przerywający ciąże to zabójcy. Spytany o prof. Bogdana Chazana, powiedział: - Chazan jest nawróconym zabójcą.

d40t3yz

Podziel się opinią

Share
d40t3yz
d40t3yz
Więcej tematów