Trwa ładowanie...

Ostra reakcja posłanki Krystyny Pawłowicz. "Zamach TSUE na Polskę"

Znana z ciętego pióra posłanka PiS Krystyna Pawłowicz błyskawicznie zareagowała na decyzję TSUE o zastosowaniu wobec Polski środków zabezpieczających w sprawie Sądu Najwyższego. Posłanka uznała, że to "zamach na Polskę".

Share
Ostra reakcja posłanki Krystyny Pawłowicz. "Zamach TSUE na Polskę"Źródło: PAP, fot: Leszek Szymański
d8cgnvw

"UWAGA! ZAMACH TSUE na Polskę!" - zaalarmowała na swoim profilu na Twitterze posłanka PiS Krystyna Pawłowicz. Tak zareagowała na informację o tym, że Trybunał nakazał Polsce zawiesić obowiązywanie przepisów ustawy o SN dotyczących przechodzenia sędziów w stan spoczynku w wieku 65 lat. Trybunał także nakazał Polsce przywrócenie ich do pracy i wstrzymanie mianowań na ich miejsce.

Zdaniem posłanki PiS zabezpieczenie takie jest "nielegalne i pozatraktatowe".

Pawłowicz uważa, że "TSUE drastycznie, pozatraktatowo narusza suwerenne kompetencje Sejmu RP, godzi w konstytucyjne kompetencje Prezydenta RP i głęboko wkracza w suwerenne kompetencje państwa członkowskiego, których Polska, ani inne państwo członkowskie traktatami do UE nie przekazało".

d8cgnvw

"Polski Suweren odpowie UE i TSUE co myśli o bezprawnych działaniach a w istocie zamachu TSUE i polskich zbuntowanych sędziów na Polskę w niedzielnych wyborach.To jeszcze jeden BARDZO WAŻNY powód dla którego Polacy MUSZĄ iść 21 X na wybory !!!" - napisała posłanka PiS i członkini Krajowej Rady Sądownictwa (zachowano oryginalną pisownię - przyp. red.).

Poinformowała też, że w KRS rozpoczęła się właśnie kolejna tura głosowań nad kandydatami do SN. "Głosujemy sprawę prokuratora Dusia kandydata do SN.
KRS przestrzega polskiej Konstytucji" - zapewniła posłanka Pawłowicz.

d8cgnvw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d8cgnvw
Więcej tematów