Trwa ładowanie...
d8ac0xp
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Ostatnie sondaże dają zwycięstwo zwolennikom pozostania Wielkiej Brytanii w UE

• W Wielkiej Brytanii trwa referendum w sprawie dalszego członkostwa w UE
• Sondaże tuż przed rozpoczęciem głosowania dają przewagę zwolennikom pozostania w Unii
• Według ankiety Populus za pozostaniem w UE opowiedziało się 55 proc. badanych, a według Ipsos Mori - 52 proc.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ostatnie sondaże dają zwycięstwo zwolennikom pozostania Wielkiej Brytanii w UE
(PAP/EPA, Fot: Hannah McKay)
d8ac0xp

Z opublikowanego w czwartek na Twitterze sondażu Populus wynika, że 55 proc. ankietowanych chce pozostania swojego kraju w Unii. W badaniu, przeprowadzonym w internecie we wtorek i w środę do północy czasu lokalnego (czwartek, 1 w nocy w Polsce), wzięło udział 4700 osób.

Z kolei według sondażu Ipsos Mori dla gazety "Evening Standard" za Brexitem zagłosowałoby 48 proc. respondentów. Opublikowaną w czwartek ankietę przeprowadzono telefonicznie na grupie 1 592 dorosłych osób we wtorek i w środę. W tym drugim dniu do godziny 21 czasu lokalnego (22 w Polsce).

Z tego drugiego sondażu wynika ponadto, że 12 proc. wyborców może zmienić decyzję, zanim odda głos. "Evening Standard" zaznacza, że pokazuje to, jak ta "historyczna decyzja podzieliła kraj".

d8ac0xp

Agencja Reutera zwraca uwagę, że po opublikowaniu sondażu Ipsos Mori wzrósł kurs funta szterlinga do dolara.

Premier David Cameron powiedział tej gazecie po oddaniu głosu w centrum Londynu, że "dzisiejsze referendum jest najważniejszym głosowaniem od pokoleń, a jego wynik będzie nieodwracalny". - Nie ma odwrotu - dodał przywódca brytyjskich konserwatystów.

- Głos za opuszczeniem UE silnie uderzy w naszą gospodarkę; zagrozi miejscom pracy i utrzymaniu rodzin tu, w Londynie - oznajmił premier. - Więc, jeśli chcecie, by Wielka Brytania była silniejsza, bezpieczniejsza i bardziej dostatnia dla was, waszych dzieci i wnuków, zagłosujcie za pozostaniem jej w UE - apelował.

Z kolei były burmistrz Londynu Boris Johnson, również członek Partii Konserwatywnej lecz zwolennik Brexitu oświadczył, iż "tTo jedyna okazja w życiu, aby zagłosować za wyjściem (z UE), aby ponownie przejąć kontrolę nad naszymi pieniędzmi, naszym handlem, naszymi granicami, naszymi przepisami prawnymi i naszą demokracją". Dodał, że będzie nakłaniał ludzi, by głosowali za Brexitem i w piątek "będziemy świętować dzień niepodległości".

d8ac0xp

Podziel się opinią

Share

Komentarze:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.

d8ac0xp

d8ac0xp
Więcej tematów