Trwa ładowanie...
d3cqwa0
30-01-2009 13:30

Ostatnie pożegnanie Anny Radziwiłł

Była osobą skromną, jakby utajoną w swoim życiu, ale przebogatą wewnętrznie i otwartą na innych ludzi - powiedział bp Tadeusz Pikus podczas mszy św. żałobnej w intencji Anny Radziwiłł.

d3cqwa0
d3cqwa0

Inicjatorka reformy szkolnictwa, autorka książek i podręczników, wieloletnia nauczycielka historii - zmarła tydzień temu w Warszawie w wieku 70 lat.

W uroczystości pogrzebowej w stołecznym kościele św. Michała biorą m.in. udział minister edukacji Katarzyna Hall oraz były premier Tadeusz Mazowiecki.

Szef BBN Aleksander Szczygło odczytał postanowienie prezydenta Lecha Kaczyńskiego o nadaniu pośmiertnie Annie Radziwiłł Krzyża Komandorskiego z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Anna Radziwiłł w latach 80. była działaczką "Solidarności". Współpracowała z Prymasowskim Komitetem Pomocy Pozbawionym Wolności i ich Rodzinom. W wyborach czerwcowych w 1989 r. została wybrana do Senatu z ramienia Komitetu Obywatelskiego. W rządzie Tadeusza Mazowieckiego i w kolejnych rządach solidarnościowych była wiceministrem edukacji. W latach 1997-2001, w rządzie AWS-UW, pełniła funkcję doradcy ministra edukacji. Ponownie wiceministrem została w rządzie Marka Belki. W marcu 2008 r. weszła w skład Rady Edukacji Narodowej, organu doradczego przy minister edukacji Katarzynie Hall.

Z kościoła św. Michała trumna z ciałem zmarłej zostanie przewieziona na Cmentarz Wilanowski.

d3cqwa0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3cqwa0
Więcej tematów