Trwa ładowanie...
13-01-2016 03:55

Ostatnie, mocne orędzie prezydenta Baracka Obamy w Kongresie USA

• Prezydent USA Barack Obama wygłosił ostatnie orędzie o stanie państwa
• Zapewnił, że terroryści nie stanowią zagrożenia dla USA
• Obama: przesadzone są wypowiedzi o trzeciej wojnie światowej
• Prezydent jest przeciwny by USA pełniły rolę światowego policjanta

Ostatnie, mocne orędzie prezydenta Baracka Obamy w Kongresie USAŹródło: PAP
d2fhv25

- Nazywajmy ich tym kim są - mordercami i fanatykami, których trzeba dopaść i zniszczyć - mówił amerykański prezydent zapewniając, że podzielą los Osamy bin Ladena.

- Islamscy terroryści są ogromnym zagrożeniem dla cywilów i muszą zostać powstrzymani, ale nie stanowią zagrożenia dla egzystencji naszego państwa - powiedział prezydent USA Barack Obama w swym ostatnim orędziu o stanie państwa.

d2fhv25

W swym wystąpieniu w Kongresie USA prezydent ostrzegł przed histerią w ocenie zagrożenia dla świata zachodniego ze strony terrorystów, wskazując, że przesadzone są wypowiedzi o trzeciej wojnie światowej, które służą jedynie interesom Państwa Islamskiego.

Prezydent Barack Obama oświadczył, że Stany Zjednoczone nadal będą przewodzić światu i pokonają terrorystów. Podkreślił jednak, że Ameryka nie powinna być światowym policjantem. Obama wygłosił w Kongresie orędzie o stanie państwa - ostatnie podczas swojej prezydentury. Przemawiając do obu izb Kongresu i kilkudziesięciu milionów rodaków przed telewizorami, Barack Obama odrzucił tezę o słabnącej Ameryce. - Stany Zjednoczone są najpotężniejszym państwem na ziemi, kropka - zapewnił. Obama podkreślił, że żadna armia świata nie równa się amerykańskiej i że gdy na świecie pojawia się problem to nikt nie zwraca się o pomoc do Moskwy czy Pekinu ale do Waszyngtonu.

Obama gratuluje Meksykowi schwytania "El Chapo"

- Władze Meksyku pokazały, że rzeczywiście mogę się przeciwstawić strasznym zbrodniom, za którymi stoi ten boss narkotykowy. To najważniejsze - powiedział Obama w wywiadzie dla stacji telewizyjnej NBC.

Zobacz również: Podczas konferencji Obamie pociekły łzy. "Doprowadza mnie to do szaleństwa"
d2fhv25
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fhv25
Więcej tematów