Trwa ładowanie...

Ostatnie dni na rozliczenie podatku. Od dziś PIT złożysz do 18.00

To ostatnie dni na złożenie zeznania podatkowego. Do czwartku włącznie wiele urzędów skarbowych wydłuża godziny urzędowania. Wszystko po to, żeby podatnicy zdążyli rozliczyć się z fiskusem. Mają na to czas do końca kwietnia.

Share
Ostatnie dni na rozliczenie podatku. Od dziś PIT złożysz do 18.00
Źródło: Fotolia
d3ii23s

Tak jest między innymi w trzecim urzędzie skarbowym w Warszawie-Śródmieściu - informuje zastępca naczelnika Iwona Potyralla. Od dziś do końca kwietnia urzędnicy będą dostępni od godziny 8 do 18. Podatnicy będą mogli skonsultować swoje wątpliwości, wypełnić i złożyć PIT-y oraz, jeżeli będzie taka konieczność, zapłacić zaległy podatek.

Wizyta w oddziale urzędu skarbowego nie jest konieczna. Zeznanie podatkowe można wysłać też pocztą. Trzeba to zrobić nie później niż 30 kwietnia. Jak dodaje rozmówczyni Informacyjnej Agencji Radiowej, najważniejsze to wypełnić PIT. Iwona Potyralla wyjaśnia, że lepiej złożyć zeznanie podatkowe nawet jeśli mamy co do niego wątpliwości. W ten sposób wypełniamy obowiązek. Po 1 maja, jeżeli zajdzie taka potrzeba, można dokonać korekty zeznania podatkowego.

Urzędnicy polecają rozliczanie się przez Internet. W tym roku tę metodę wybrało ponad 6 milionów 100 tysięcy osób.

d3ii23s

Zobacz także: Ostatnie dni na przekazanie PIT-11

d3ii23s

Podziel się opinią

Share
d3ii23s
d3ii23s
Więcej tematów