Trwa ładowanie...
d89vhbr

Ostatnia zmiana czasu pod znakiem zapytania. Kiedy zmieniamy czas na letni?

Parlament Europejski był za, ale władze państw członkowskich wolą zostawić zmianę czasu. Możliwe, że nadal będziemy co roku przechodzić z czasu zimowego na letni i w drugą stronę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Zmiana czasu 2020. Czy tegoroczna zmiana czasu będzie ostatnią? Sprawdź, kiedy powinniśmy przestawić zegarki
Zmiana czasu 2020. Czy tegoroczna zmiana czasu będzie ostatnią? Sprawdź, kiedy powinniśmy przestawić zegarki (iStock.com)
d89vhbr

Kiedy ostatnia zmiana czasu w Polsce?

Teoretycznie zmiana czasu miała zniknąć od 2021 roku. W praktyce jednak wszystko się skomplikowało i nie wiadomo, czy w ogóle uda się wprowadzić rozwiązanie, na które czekało mnóstwo ludzi. Społeczeństwo od lat apeluje, by zrezygnowano ze zmiany czasu.

Parlament Europejski był gotów pójść ludziom na rękę. W 2019 roku przegłosowano projekt w tej sprawie. Do końca kwietnia tego roku władze państw członkowskich miały podjąć decyzję, który czas zostawiają na stałe w swoich krajach.

d89vhbr

Na razie nic z tego. Pomysł zablokowano, bo jest zbyt wiele wątpliwości, a projekt Parlamentu Europejskiej zawiera zbyt mało szczegółów. Możliwe więc, że znowu na wiele lat zostanie porzucony plan zlikwidowania zmiany czasu.

Kiedy zmiana czasu w Polsce?

W 2020 roku i tak mieliśmy jak zawsze dwukrotnie zmienić czas. W Polsce będziemy przestawiać zegarki w nocy z 28 na 29 marca. Wskazówki przesuniemy o godzinę do przodu z 2:00 na 3:00.

Czeka nas zatem noc krótsza o godzinę, ale mało kto będzie narzekać. Dzięki przejściu na czas letni będziemy mieć dłuższe dni. Dopiero za siedem miesięcy powrócimy do czasu zimowego, a stanie się tak dokładnie z 24 na 25 października.

W międzyczasie może wyjaśni się w Parlamencie Europejski co z kolejnymi zmianami czasu. Wszystko wciąż jest możliwe, a decyzja zależy tylko od polityków.

d89vhbr

Podziel się opinią

Share
d89vhbr
d89vhbr
Więcej tematów