Trwa ładowanie...
dwhwfix

Oskarżony o molestowanie złożył rezygnację

Oskarżony o molestowanie seksualne Zbigniew L. powołany w środę na stanowisko dyrektora Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu zrezygnował z tej funkcji.

dwhwfix
dwhwfix

Wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Leszek Ryk przyjął rezygnację Zbigniewa L.

Po fali dyskredytujących mnie artykułów prasowych składam rezygnację. Przeżywam osobisty dramat, bo nie mogę jeszcze dowieść swojej niewinności. Ustępuję, jednak przez wzgląd na dobro dolnośląskiej kultury i dla zapewnienia sprawnego funkcjonowania Ośrodka - napisał w oświadczeniu do Marszałka Województwa Zbigniew L.

Na stanowisko dyrektora OKiS powołał Zbigniewa L. w środę Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Nowy dyrektor spędził w pracy jeden dzień.

Tymczasem przed wrocławskim sądem toczy się sprawa przeciwko Zbigniewowi L., oskarżonemu o molestowanie seksualne siedmiu pracownic Teatru Współczesnego, w czasie gdy pełnił funkcje dyrektora tej placówki.

dwhwfix

Sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia ze względów formalnych. Sąd niższej instancji w lutym 2001 roku warunkowo umorzył postępowanie przeciwko Zbigniewowi L. ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu. Uznał jednak byłego dyrektora winnym zarzucanego czynu.

Apelację od tego postanowienia wniósł oskarżony, który nie chciał zgodzić się z decyzją sądu. Sprawa wróciła do ponownego rozpatrzenia. Sędzia wyłączył jawność procesu, mając na względzie interesy osobiste pokrzywdzonych i oskarżonego.

Doniesienie na Zbigniewa L. pokrzywdzone złożyły w kwietniu 1998 roku. Aktorki i jedna pracownica administracyjna Teatru Współczesnego oskarżyły swojego zwierzchnika o to, że robił im niedwuznaczne propozycje, wyrażał się wulgarnie oraz namawiał je do czynów nierządnych. Kobiety były pracownicami sezonowymi teatru. Zbigniewowi L. grozi kara do trzech lat więzienia.(an)

dwhwfix
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwhwfix
Więcej tematów