Trwa ładowanie...

Oskarżony o korupcję były prezydent Tarnowa został radnym

Były prezydent Tarnowa Ryszard Ścigała, oskarżony o korupcję, został miejskim radnym. W rozmowie z Radiem Kraków tłumaczył, że zrezygnował z ponownego kandydowania na to stanowisko przez swoją skomplikowaną sytuację prawną. Nawet gdyby kandydował i został wybrany, pozostawałby prezydentem zawieszonym w obowiązkach, a miastem rządziłby komisarz.

Share
Oskarżony o korupcję były prezydent Tarnowa został radnym
Źródło: WP.PL, Fot: Andrzej Hulimka
d4481ub

Radnym mógł zostać bez przeszkód - przynajmniej do czasu ewentualnego skazania prawomocnym wyrokiem. Jak sam zapewnił, wierzy, że zostanie z zarzutów oczyszczony. Ryszard Ścigała złożył ślubowanie na radnego kilka dni po pozostałych tarnowskich radnych.

Gdyby chciał to zrobić razem z nimi, musiałby wcześniej złożyć rezygnację z funkcji prezydenta. Z ustaleń Radia Kraków wynika, że mogłoby się to wiązać jednocześnie z utratą prezydenckiej odprawy. Przyjął też mandat zaraz po tym, jak ślubowanie na prezydenta złożył nowo wybrany na tę funkcję Roman Ciepiela

Ryszard Ścigała jest oskarżony o przyjęcie 70 tysięcy złotych łapówki od jednej z firm drogowych w zamian za co miał jej pomagać wygrywać miejskie przetargi. Grozi mu do 10 lat więzienia. Nie przyznaje się do winy.

d4481ub

Podziel się opinią

Share
d4481ub
d4481ub
Więcej tematów