Trwa ładowanie...
dt0kubg
dt0kubg

Osiem osób zginęło w ataku na półwyspie Synaj

Co najmniej siedmiu cywilów i żołnierz zginęło, a 25 zostało rannych w mieście Al-Arisz na półwyspie Synaj, gdy uderzyły tam trzy pocisk - poinformowały egipskie źródła medyczne i egipskie MSW.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
dt0kubg

Według świadków pocisk spadł przed zatłoczonym sklepem na południu miasta, w pobliżu siedziby sił bezpieczeństwa. Zginęło siedem osób, w tym dziecko. Wcześniej informowano o trzech zabitych.

Następnie dwa pociski trafiły w posterunek wojskowy. Śmierć poniósł żołnierz, a trzech zostało rannych.

Północna część półwyspu Synaj uważana jest za matecznik antyrządowej rebelii islamistycznej w Egipcie. Częstotliwość zamachów na siły bezpieczeństwa w tym rejonie drastycznie wzrosła od czasu odsunięcia przez armię w lipcu zeszłego roku Mohammeda Mursiego, wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Egiptu.

dt0kubg

Według danych ogłoszonych przez obecne wojskowe władze Egiptu w atakach islamistów na Synaju, a także w Kairze i innych miastach zginęło od lipca ub.r. około 500 osób, głównie policjantów i żołnierzy.

Islamistyczni bojownicy twierdzą, że ataki są odwetem za krwawe represje władz i wojska po obaleniu Mursiego. Od tego czasu zginęło ponad 1,4 tys. zwolenników prezydenta-islamisty, ok. 15 tys. zatrzymano pod zarzutem terroryzmu, kilkaset osób skazano na karę śmierci.

dt0kubg

Podziel się opinią

Share
dt0kubg
dt0kubg
Więcej tematów