Trwa ładowanie...
d3bv7qq
Policja

Osiem osób w areszcie za usiłowanie zabójstwa

• Policjanci z Rybnika zatrzymali osiem osób podejrzanych o usiłowanie zabójstwa • Ofiarą sprawców padł 34-latek, którego zaatakowano m.in. siekierą i maczetą • Zatrzymanym może grozić dożywotnie więzienie
Share
Osiem osób w areszcie za usiłowanie zabójstwa
Źródło: WP, Fot: Tomasz Gdaniec
d3bv7qq

Policjanci z Rybnika zatrzymali ośmiu podejrzanych o usiłowanie zabójstwa 34-latka. Napastnicy zaatakowali pokrzywdzonego siekierą, maczetą i nożami.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek, około 10.15. Mundurowi otrzymali informację, że do domu przy ul. Łąkowej wtargnęło kilku zamaskowanych bandytów. Na miejscu funkcjonariusze zastali zakrwawionego 34-latka, któremu udzielili pierwszej pomocy, a następnie wezwali pogotowie. Mężczyzna z licznymi ranami ciętymi zagrażającymi jego życiu został przewieziony do szpitala.

Jak ustalono, sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia dwoma samochodami. Funkcjonariuszom udało się ustalić numery rejestracyjne pojazdów i zatrzymać w Rydułtowach czterech mężczyzn. Policjanci zabezpieczyli również noże, którymi mogli posłużyć się sprawcy. Kolejne dwie osoby zatrzymano w Rybniku, a podczas przeszukania mundurowi znaleźli siekierę i maczetę, które mogły zostać użyte podczas zdarzenia. Dodatkowo ujęto również trzech mężczyzn na terenie Raciborza.

Osiem z dziewięciu zatrzymanych osób - w tym jedna kobieta - trafiło do aresztu tymczasowego. Podejrzani to mieszkańcy Rybnika i Pszowa, w wieku od 21 do 31 lat. Usłyszeli już zarzuty usiłowania zabójstwa, za co grozić im może dożywocie.

d3bv7qq

Podziel się opinią

Share
d3bv7qq
d3bv7qq
Więcej tematów