Trwa ładowanie...
ddp68dp

Orły obronią hiszpańską rodzinę królewską przed dronami

• Specjalnie wytrenowane orły będą ochraniać przed dronami siedzibę hiszpańskiej rodziny królewskiej, Pałac Zarzuela • Ma to zapobiec takim sytuacjom jak ta z lipca 2015 roku, kiedy przelatujące nad Pałacem Zarzuela drony zakłóciły spokój rodzinie królewskiej • Podobne rozwiązanie stosuje się również w innych państwach
Share
Orły obronią hiszpańską rodzinę królewską przed dronami
Źródło: YouTube, Fot: Guard From Above
ddp68dp

Orły były tradycyjnie wykorzystywane w Hiszpanii do regulowania ekosystemu i kontrolowania fauny. Teraz, dzięki odpowiedniemu treningowi mają przysłużyć się także w walce z innymi zagrożeniami.
Świat postępuje w takim tempie , że [orły - przyp. red.] muszą dostosować się do nowych zagrożeń - powiedział dziennikowi "El Mundo" Jesús Gómez, trener ptaków.

Tymi nowymi zagrożeniami są właśnie drony, które dokładnie w lipcu 2015 roku zakłóciły spokój hiszpańskiej rodziny królewskiej, przelatując nad Pałacem Zarzuela. Wówczas straży królewskiej nie udało się przechwycić dronów, a osoba, która nimi sterowała nie została złapana.

ddp68dp

Trenerowi orłów udało się dość szybko nauczyć ptaki odpowiedniej reakcji. W ciągu około dwóch miesięcy ptaki nauczyły się, jak uchwycić drona i umieścić go na ziemi - powiedział Gómez. Teraz z usług jego i wytrenowanych przez niego orłów ma skorzystać hiszpańska rodzina królewska.

Wykorzystanie orłów do walki z dronami nie jest jednak zjawiskiem nowym, od jakiegoś czasu testuje je już kilka państw, w tym Holandia i Anglia. W lutym BBC News informowało, że Londyńska Metropolitan Police chce wykorzystać orły do przechwytywania dronów używanych w celach przestępczych.

ddp68dp

Podziel się opinią

Share
ddp68dp
ddp68dp
Więcej tematów