Trwa ładowanie...
d2fbw0k

Opozycyjny polityk kenijski został zastrzelony

Dwaj uzbrojeni napastnicy zastrzelili w nocy z poniedziałku na wtorek w Nairobi opozycyjnego polityka i posła kenijskiego - podała miejscowa policja i opozycyjni politycy.

Share
d2fbw0k

Brutalne zabójstwo Mugabe Were, który w wyborach z 27 grudnia został wybrany do parlamentu Kenii z ramienia głównej siły opozycyjnej Pomarańczowego Ruchu Demokratycznego (ODM), zdaniem obserwatorów dodatkowo zaostrzy sytuację w kraju, wstrząsanym walkami politycznymi i etnicznymi od czasu zakwestionowanych przez opozycję wyborów sprzed miesiąca.

Rzecznik ODM Tony Gachoka oskarżył rząd o przyczynienie się do zabójstwa, ale przyznał, że na razie brak bezpośrednich na to dowodów. Zdaniem agencji Reutera, jak do tej pory nic nie wskazuje na to, by było to zabójstwo o charakterze politycznym.

Zamieszki w Kenii trwają nieprzerwanie od grudniowych wyborów prezydenckich, w których drugą kadencję wywalczył sobie Mwai Kibaki. Opozycja zakwestionowała jednak wyniki elekcji, co zaogniło konflikt między popierającym Kibakiego plemieniem Kikuju a grupami etnicznymi Luo i Kalendżin, stojącymi za liderem opozycji Railem Odingą.

Liczba śmiertelnych ofiar niepokojów sięga już 800 osób. 250 tysięcy ludzi zostało zmuszonych do opuszczenia domów.

d2fbw0k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2fbw0k
d2fbw0k
Więcej tematów