Trwa ładowanie...
d3hqbmy
TVP

Opóźniony remont w tunelu szybkiego tramwaju w Krakowie. Powód? "Beton jest zbyt twardy"

"Bo beton jest zbyt twardy" - taki jest oficjalny powód opóźnienia przy remoncie w tunelu szybkiego tramwaju w Krakowie. Efektem jest też przesunięcie prac na drugim odcinku torów przy Plantach. Te zaczną się dopiero w środę. - O kłopotach w tunelu szybkiego tramwaju dowiedzieliśmy się w ostatniej chwili - tłumaczy Michał Pyclik z krakowskiego ZIKiT-u.
Share
Opóźniony remont w tunelu szybkiego tramwaju w Krakowie. Powód? "Beton jest zbyt twardy"
Źródło: www.radiokrakow.pl
d3hqbmy

- W niedzielę około godziny 13.00, wykonawca przesłał do nas informację, że wbrew planom, nie jest w stanie ukończyć remontu i prosi o dodatkowy czas. Beton okazał się zbyt twardy niż przewidywano. Wywiercenie kilkuset otworów zajmuje więc więcej czasu. Uznaliśmy, że przesuniemy termin - podkreśla Pyclik.

Przedstawiciel ZIKiT-u dodaje, że drogowcy nie chcieli w poniedziałek dodatkowo zamykać torów przy Plantach, aby nie paraliżować ruchu dwoma remontami. Stąd prace na Dunajewskiego zaczną się dopiero w środę. To już drugie takie przesunięcie. Pierwotnie zmiany miały być wprowadzone w nocy z piątku na sobotę, a potem w poniedziałek rano.

Remont na Dunajewskiego

d3hqbmy

W czasie remontu będą dwa etapy organizacji ruchu. W obu ul. Dunajewskiego będzie wyłączona z ruchu i w obu ul. Reformacka będzie miała odwrócony kierunek jazdy.

Etap I

- zamknięte zostaną ulice Dunajewskiego, Basztowa (do ul. Długiej) dla ruchu kołowego za wyjątkiem pojazdów budowy,
- zamknięte zostaną wloty ulic: Krowoderskiej, Garbarskiej oraz św. Tomasza
- pozostawiony zostanie wyjazd z ul. Szczepańskiej tylko w lewo w kierunku ul. Karmelickiej,
- utrzymane zostanie przejście dla pieszych przez ul. Dunajewskiego i Basztową,
- utrzymany zostanie ciąg pieszy szerokości 1,5 – 2 mb przed budynkami wzdłuż wygrodzonego placu budowy wzdłuż budynków w ciągu ulic: Dunajewskiego i Basztowej,
- na ul. Reformackiej zmieniony zostanie jeden kierunek w stronę ul. Św. Marka,
- wyznaczone zostaną objazdy do ul. Karmelickiej ulicami; Długą, Słowiańską, Krowoderską, Biskupią, Łobzowską i Garbarską,
- wyznaczane zostaną objazdy do Placu Szczepańskiego ulicami: Sławkowską, Pijarską, Św. Jana, Św. Tomasza oraz ul. Św. Marka,
- ul. Karmelickiej (na odcinku od ul. Garbarskiej do skrzyżowania z ul. Podwale- Dunajewskiego) na kierunku do skrzyżowania dopuszczony zostanie ruch pojazdów uprawnionych do wjazdu w strefę B oraz pojazdów zaopatrzenia,
- wprowadzone zostaną zakazy zatrzymywania znakami B-36 z odpowiednimi tabliczkami.

 (fot. www.radiokrakow.pl)
Źródło: (fot. www.radiokrakow.pl)

Etap II

d3hqbmy

Roboty jak w etapie I oraz dodatkowo zamknięty zostanie również wyjazd z ul. Szczepańskiej w lewo w kierunku ul. Karmelickiej.

Przyjmuje się, że etap ten będzie już wykonywany przy otwarciu remontowanej aktualnie ul. Św. Anny. Na ul. Jagiellońskiej zostanie pozostawiony ruch dwukierunkowy od ul. Św. Anny do ul. Szczepańskiej. (możliwość wyjazdu z Placu Szczepańskiego przez ul. Św. Anny w kierunku ulic: Wiślnej, Gołębiej, Brackiej i Franciszkańskiej.

 (fot. www.radiokrakow.pl)
Źródło: (fot. www.radiokrakow.pl)

W związku z remontem zmienione zostaną zarówno trasy tramwajów, jak i autobusów.

d3hqbmy

Podziel się opinią

Share
d3hqbmy
d3hqbmy
Więcej tematów