Trwa ładowanie...
d3t0b8g

Opolskie Konfrontacje Teatralne bez nagrody głównej

Jury 26. Opolskich Konfrontacji Teatralnych Klasyka Polska 2001 nie przyznało w tym roku nagrody głównej. Jurorzy, pod przewodnictwem Andrzeja Łapickiego uznali, że wszystkie spektakle prezentowały równy, ale słaby poziom. Łapicki sytuację w polskim teatrze określił mianem "zapaści".

d3t0b8g
d3t0b8g

Najwięcej wyróżnień jurorzy przyznali przedstawieniu "Dziadów" Adama Mickiewicza zrealizowanemu przez Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu. Nagrodę otrzymał reżyser przedstawienia Maciej Sobociński, scenograf Elżbieta Wójtowicz-Gularowska, Tomasz Wert za reżyserię światła, kompozytor Bolesław Rawski i odtwórca roli Księdza Piotra - Maciej Orłowski.

Za reżyserię wyróżniono też Krzysztofa Babickiego; jego "Wyzwolenie" według Stanisława Wyspiańskiego zostało zrealizowane przez zespól Teatru Śląskiego w Katowicach. Za muzykę w tym spektaklu nagrodzony został Marek Kuczyński.

Wysoko oceniony został "Tryptyk Wyspiański" według Stanisława Wyspiańskiego, przygotowany w Starym Teatrze w Krakowie. Wyróżnienie otrzymał za reżyserię Marek Fiedor oraz grająca w spektaklu Dorota Segda. Jury doceniło także dwójkę opolskich aktorów: Grażynę Misiorowską za rolę w "Damach i Huzarach" Aleksandra Fredry i Ewę Wyszomirską za rolę w "Matce" Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Oprócz Łapickiego, w jury tegorocznych konfrontacji zasiadali Ewa Mirowska, Maryla Zielińska, Zygmunt Konieczny i Leszek Mądzik. (kar)

d3t0b8g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t0b8g
Więcej tematów