Trwa ładowanie...

Opole: Zatrzymano fałszywych policjantów. Oszuści wyłudzili od starszej kobiety ponad siedem tysięcy złotych

Zatrzymano dwóch mężczyzn (29 i 31 lat), którzy podawali się za policjantów. Fałszywi funkcjonariusze wyłudzili się od 77-letniej kobiety 7 tysięcy złotych.

Share
Opole: Zatrzymano fałszywych policjantów. Oszuści wyłudzili od starszej kobiety ponad siedem tysięcy złotych
Źródło: East News
d3afq90

Pod koniec stycznia dwóch mężczyzn, podających się za policjantów, oszukało 77-letnią mieszkankę Opola.

Skontaktowali się z nią telefonicznie, twierdząc, że zajmują się łapaniem oszustów, dlatego potrzebują jej pomocy. Poproszono kobietę o przelanie kwoty w wysokości 7 tysięcy zł.

d3afq90

77-latka zgodziła się zrobić przelew, po czym otrzymała kolejny telefon od oszustów. Tym razem kazano kobiecie wziąć pożyczkę na 20 tys. zł i ponownie przelać pieniądze. Opolanka po raz kolejny dostosowała się do zaleceń.

Gdy kobieta wróciła do domu, zadzwoniła na policję. Wtedy uświadomiła sobie, że stała się ofiarą oszustwa. Okazało się, że było za późno by powstrzymać pierwszy przelew, ale zablokowano drugi z nich.

Oszuści mieli odebrać pieniądze w jednym z urzędów pocztowych w Krakowie. Na miejscu udało się zatrzymać 29-latka, a dwa później jego 31-letniego znajomego.

Obydwaj mężczyźni podających się za fałszywych policjantów usłyszeli zarzuty dotyczące oszustwa. 29-latkowi grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności. Drugi z oskarżonych 31-letni wspólnik może otrzymać 12 lat więzienia, ponieważ w przeszłości popełnił on przestępstwa o podobnym charakterze.

d3afq90

Podziel się opinią

Share
d3afq90
d3afq90
Więcej tematów