Trwa ładowanie...
IAR

ONZ żąda wyjaśnień od Rosji. "Pokażcie spis towarów"

ONZ chce od Rosji szczegółowych informacji o pomocy humanitarnej dla Ukrainy. Od sierpnia ubiegłego roku, Moskwa wysłała do Donbasu 11 konwojów humanitarnych. Władze w Kijowie twierdzą, że rosyjskie ciężarówki wożą sprzęt wojskowy dla separatystów.
Share
Rosyjski konwój
Rosyjski konwójŹródło: PAP/EPA, Fot: KIRILL USOLTSEV/MOE-ONLINE.RU
d17s59j

Jak informuje agencja TASS, oddział koordynacji międzynarodowej pomocy humanitarnej Organizacji Narodów Zjednoczonych zwrócił się do Rosji z wnioskiem o przekazanie pełnej listy towarów wwiezionych na Ukrainę.

Do tej pory, oprócz strony rosyjskiej nikt nie był w stanie sprawdzić co znajduje się w ładowniach białych ciężarówek. Pracujący na rosyjsko-ukraińskich przejściach granicznych obserwatorzy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie również nie mają takich uprawnień. - Liczymy jedynie ile aut wyjechało z Rosji, a ile wróciło - stwierdził w rozmowie z Polskim Radiem szef misji Paul Picard.

Według oficjalnych raportów strony rosyjskiej, 1326 ciężarówek dostarczyło ludności Donbasu 14 tysięcy ton: artykułów spożywczych, medykamentów i innych najpotrzebniejszych towarów.

d17s59j

Podziel się opinią

Share
d17s59j
d17s59j
Więcej tematów