Trwa ładowanie...
d3owpsw

ONZ o starzejącym się społeczeństwie

W poniedziałek w Madrycie rozpoczyna się ONZ-owskie Drugie Światowe Zgromadzenie nt. Problemów Starzenia Się. Uczestnicy forum - odbywającego się pod hasłem "Społeczeństwo dla wszystkich grup wiekowych" - będą się zastanawiać nad nowymi wyzwaniami, jakie niesie za sobą "rewolucja w długowieczności".

d3owpsw
d3owpsw

Nienotowany wcześniej wzrost populacji ludzi starszych, który jest efektem rozwoju medycyny i techniki, przynosi też wiele problemów dla społeczeństw, od zapewnienia odpowiednich emerytur, opieki zdrowotnej i domów do ochrony starszych przed dyskryminacją i nadużyciami.

Ok. 5 tys. delegatów ze 160 krajów i organizacji międzynarodowych do 12 kwietnia będzie starać się uzgodnić plan działania rządów wobec ekonomicznych i społecznych skutków starzenia się społeczeństw.

Jest jasne, że stajemy przed serią pilnych i konkretnych problemów - powiedział sekretarz generalny ONZ Kofi Annan w opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla hiszpańskiego dziennika ABC.

Annan ma nadzieję, że uczestnicy będą nie tylko dyskutować, ale przedstawią także nowe i przełomowe pomysły, jak poradzić sobie z tymi wyzwaniami i zapewnić starszym ludziom godne i satysfakcjonujące życie.

Według najnowszych statystyk ONZ, w skali całego świata populacja ludzi po 60. roku życia zwiększa się o 2% rocznie, czyli znacznie szybciej niż ludność jako całość. (jask)

d3owpsw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3owpsw
Więcej tematów