Trwa ładowanie...
dv2x7u2
IAR

ONZ apeluje w sprawie Ukrainy

Rada Bezpieczeństwa ONZ wezwała wszystkie strony konfliktu na Ukrainie do natychmiastowego przerwania walk. W oświadczeniu Rada wyraziła zaniepokojenie kontynuowaniem wymiany ognia w mieście Debalcewe i wokół niego. Jest tam otoczonych kilka tysięcy ukraińskich żołnierzy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
ONZ apeluje w sprawie Ukrainy
(WP.PL, Fot: Konrad Żelazowski)
dv2x7u2

Członkowie Rady Bezpieczeństwa przypomnieli, że wszystkie strony konfliktu zgodziły się na rozejm i wypełnienie zobowiązań porozumienia zwartego w Mińsku, w tym - umożliwienie obserwatorom OBWE monitorowania przestrzegania zawieszenia broni.

W osobno wydanej rezolucji, opracowanej wcześniej przez Rosję, Rada zapewniła o swoim poparciu dla integralności terytorialnej i niepodległości Ukrainy. Ambasadorowie wyrazili też "wielki niepokój w związku z tragicznymi wydarzeniami i walkami, do jakich dochodzi we wschodnich regionach Ukrainy". Rezolucja mówi również o wspieraniu postanowień porozumienia z Mińska i poparciu dla deklaracji przywódców Rosji, Ukrainy, Francji i Niemiec w sprawie rozejmu w Donbasie. Ambasador USA przy ONZ Samantha Power oceniła, że na ironię zakrawa przedstawienie tekstu rezolucji przez Rosję, która jest odpowiedzialna za walki w Donbasie.

dv2x7u2

Podziel się opinią

Share
dv2x7u2
dv2x7u2
Więcej tematów