Onkorejs – żaglowiec „Zawisza Czarny” wypłynął do Danii
Onkorejs po raz piąty łamie stereotypy o chorobie nowotworowej! 28 osób które są po lub w trakcie walki z rakiem wypłynęło w niedzielę do Danii.
Onkorejs to inicjatywa kobiet, które wygrały lub nadal toczą walkę z nowotworem. Rejs powstał aby aktywizować tych którzy mają za sobą chorobę i dawać nadzieję tym, którzy jeszcze wracają do zdrowia. *Dlatego po raz piąty 28 żeglarzy wyruszyło w niedzielę na „Zawiszy Czarnym” do Kopenhagi. *
Onkorejs – rak to nie wyrok
„W trakcie Onkorejsu uczestnicy będą pokonywać swoje słabości i namawiać do badań profilaktycznych” - mówi Magdalena Lesiewicz, prezes Fundacji OnkoRejs – Wybieram Życie.
Uczestnicy rejsu pochodzą z całej Polski. Załogę w większości stanowią kobiety, ale w Onkorejsie biorą udział również mężczyźni, którzy mają za sobą chorobę nowotoworową.
Chcemy dać chorym nadzieję. Ja odkryłam u siebie guza w piersi w 2013 r. I tak naprawdę najgorzej poczułam się wtedy, kiedy skończyłam leczenie, bo nie wiedziałam, czy mam czekać na nawrót nowotworu i co ze sobą zrobić. Osoby, które przeżyją taki rejs budują w sobie niezłomność, że skoro pokonały Bałtyk, to poradzą sobie z ciężką chorobą i wszystkimi przeciwnościami losu. To jest pokazanie sobie i całemu światu, że można żyć dalej pięknie i aktywnie – dodaje Lesiewicz.
Onkorejs zakończy się 19 sierpnia, kiedy to „Zawisza Czarny” wróci do portu w Gdyni.