Trwa ładowanie...
d32y6vf

Olsztyn. Planował zamach na prezydenta, rząd i parlament. 60-latek nie uniknie więzienia

Policjanci z Olsztyna zatrzymali mężczyznę, który od września był poszukiwany listem gończym. 60-latek ukrywał się po tym, jak sąd skazał go na prawie pięć lat więzienia. Wyrok zapadł za przygotowywanie zamachu oraz gromadzenie materiałów wybuchowych bez zezwolenia.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Olsztyn. Niedoszły zamachowiec nie uniknie kary
Olsztyn. Niedoszły zamachowiec nie uniknie kary (Policja.gov.pl)
d32y6vf

Mieszkaniec gminy Purda gromadził w swoim domu materiały wybuchowe, na które nie posiadał zezwolenia. W jego mieszkaniu znaleziono również ulotki nawołujące do "wypowiedzenia nieposłuszeństwa" organom władzy. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy ABW w czerwcu 2016 r.

60-latka skazano na karę 4 lat i 8 miesięcy więzienia za przygotowanie zamachu na prezydenta, rząd i parlament, a także za gromadzenie i posiadanie w miejscu zamieszkania materiałów i przyrządów wybuchowych oraz substancji chemicznych bez zezwolenia. Mężczyzna przebywał w areszcie, aż w 2018 r. został zwolniony i oczekiwał na uprawomocnienie się wyroku, co nastąpiło w sierpniu 2019 r.

d32y6vf

Niedoszły zamachowiec nie zamierzał wracać za więzienne mury. Gdy nie stawił się do odbycia kary Sąd Okręgowy w Olsztynie wydał za nim we wrześniu list gończy. 60-latek często zmieniał miejsce kryjówki. W poniedziałek wieczorem został zatrzymany przez olsztyńskich funkcjonariuszy. Mężczyzna był kompletnie zaskoczony wizytą mundurowych, ale nie stawiał oporu. We wtorek trafił za kratki, gdzie spędzi resztę zasądzonej kary.

Zobacz też: Stanisław Karczewski będzie musiał pożegnać się z funkcją? "Nigdy nie zostanie marszałkiem Senatu"

Źródło: policja.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d32y6vf

Podziel się opinią

Share

d32y6vf

d32y6vf
Więcej tematów