Trwa ładowanie...

Oleśnica. Zmarł po podaniu szczepionki. Rzecznik MZ: Czekamy na weryfikację

Mężczyzna z Oleśnicy, który przyjął szczepionkę na COVID-19, zmarł. Do sprawy odniósł się Wojciech Andrusiewicz, rzecznik Ministerstwa Zdrowia.

Share
Śmierć po szczepieniu. Andrusiewicz: Czekamy na weryfikację zgonu pacjenta
Śmierć po szczepieniu. Andrusiewicz: Czekamy na weryfikację zgonu pacjentaŹródło: Getty Images, Fot: David Greedy
d2vtkld

- Nie ma obecnie potwierdzenia, by śmierć była spowodowana COVID-19. Czekamy na ostateczną weryfikację przez lekarza zgonu pacjenta - powiedział rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz.

Dodał, że "na razie mówimy o pewnym zbiegu czasowym zgonu i szczepienia". Podkreślił jednocześnie, że pacjent był osobą "bardzo schorowaną".

d2vtkld

Chodzi o zgon mężczyzny z Oleśnicy, który został ujęty w rządowym raporcie dot. niepożądanych odczynów poszczepiennych.

W najnowszym raporcie NOP z 23 stycznia znalazła się informacja, że 20 stycznia w Oleśnicy odnotowano zgon mężczyzny. W opisie tej informacji wskazano, że pacjent miał: "gorączkę, spadek ciśnienia tętniczego, tachykardię, trzy razy wzywano ZRM (Zespół Ratownictwa Medycznego)".

W dokumencie napisano, że pacjent nie był hospitalizowany, a zgon nastąpił w wyniku zatrzymania krążenia.

Jan Nowicki o szczepionkach. "My, seniorzy, chcemy jeszcze pożyć"

Nie wiadomo, czy mężczyzna pracował w służbie zdrowia, czy też był pensjonariuszem Domu Opieki Społecznej. Do 23 stycznia w grupie "0" powinny być szczepione tylko takie osoby.

d2vtkld

Co to jest NOP?

NOP to niepożądany odczyn poszczepienny. Oficjalna definicja NOP mówi, że jest to zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie czterech tygodni po podaniu szczepionki przeciwko COVID-19. Niepożądany odczyn poszczepienny to niepożądany efekt – pogorszenie stanu zdrowia (często chwilowe i łagodne), który wystąpi w określonym czasie wskutek szczepienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2vtkld

Podziel się opinią

Share
d2vtkld
d2vtkld
Więcej tematów