Trwa ładowanie...

Ołeksandr Turczynow: Wiktor Janukowycz próbował zbiec do Rosji, jest w Doniecku

Wiktor Janukowycz, w sobotę pozbawiony władzy przez parlament, usiłował uciec samolotem do Rosji i obecnie przebywa w obwodzie donieckim, na południowym wschodzie kraju - twierdzi nowy szef parlamentu Ołeksandr Turczynow, cytowany przez Interfax-Ukraina.

Share
Ołeksandr Turczynow: Wiktor Janukowycz próbował zbiec do Rosji, jest w Doniecku
Źródło: PAP/EPA, Fot: Sergey Dolzhenko
d1k50hs

- Próbował wejść do samolotu lecącego do Rosji, ale powstrzymali go funkcjonariusze straży granicznej - dodał Turczynow.

d1k50hs

Informację tę potwierdziła Państwowa Służba Graniczna Ukrainy. - Dzisiaj z lotniska w Doniecku próbował wystartować czarterowy samolot bez odpowiednich dokumentów wymaganych do przekroczenia granicy - poinformował agencję Interfax-Ukraina rzecznik służby granicznej Sierhij Astachow.

Według pograniczników na pokładzie maszyny znajdował się Janukowycz. Służby graniczne nie wiedzą, dokąd zamierzał on wylecieć, ponieważ rejs ten nie był zgłoszony.

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz oświadczył w udzielonym w sobotę po południu wywiadzie telewizyjnym: "Wydarzenia, które zobaczył nasz kraj i cały świat są przykładem przewrotu państwowego". Dodał, że nie ustąpi z urzędu i nie ma zamiaru opuścić kraju. Szef państwa ocenił, że decyzje podejmowane przez parlament są niezgodne z prawem.

Janukowycz podkreślał, że otrzymał gwarancje bezpieczeństwa. - Gwarancje dawali mi wszyscy międzynarodowi pośrednicy, z którymi pracowałem - powiedział. - Zobaczę, jak będą wywiązywać się z tej roli - dodał.

d1k50hs

Podziel się opinią

Share
d1k50hs
d1k50hs
Więcej tematów