Trwa ładowanie...

Olechowski: decyzja ws. startu w wyborach - na jesieni

Moją ambicją jest przygotowanie krótkiego dokumentu, który pokazałby jakie są osiągalne marzenia Polaków - powiedział Andrzej Olechowski. Polityk zapowiedział, że decyzję startu w wyborach prezydenckich podejmie jesienią.

Share
Olechowski: decyzja ws. startu w wyborach - na jesieni
Źródło: AFP
d1ul75q

- Andrzej Olechowski został szefem Rady Programowej Stronnictwa Demokratycznego i ma kierować pracami nad nowym programem SD - poinformował na konferencji prasowej szef tej partii Paweł Piskorski. Olechowski pozostanie jednak bezpartyjny, nie będzie członkiem Stronnictwa. Piskorski powiedział, że niedawno przedstawiona została deklaracja ideowa, która ma być podstawą do dyskusji programowej, a jesienią przedstawione mają zostać już konkrety programu SD. Jak dodał, program Stronnictwa ma przynieść "nową jakość", tak, by Polacy mogli się przekonać, że polityka przestaje być dla nich "rzeczą nużącą", a język polityki przestaje być "odpychający".

Olechowski poinformował, że decyzję o ewentualnym starcie w wyborach prezydenckich ogłosi jesienią. Jak zaznaczył, do tego czasu chce się zorientować, czy jego przesłanie trafia do Polaków. - Nie będę zwlekał z deklaracją, czy wezmę udział w wyborach prezydenckich, czy nie i swoją decyzję ogłoszę na jesieni tego roku - mówił Olechowski. Polityk zastrzegł, że jeśli zorientowałby się, że to, co mówi jest niezrozumiałe dla Polaków, to "nie ma co ludziom zawracać głowy, nie ma co wnosić szumu".

d1ul75q

- Nie ma solidarności bez wolności, więc solidarność, która nie uwzględnia wartości, w które wierzą liberałowie jest nic nie warta - odpowiedział Olechowski zapytany, czy opowiada się bardziej za Polską solidarną, czy liberalną. Jednocześnie podkreślił, że "nie ma również wolności bez solidarności". Jak mówił, wśród rozsądnych liberałów nie ma ludzi, którzy by nie wierzyli w konieczność "zajęcia się ludźmi, którzy sami sobą nie mogą się zająć". - Współczesny liberał europejski absolutnie widzi, to w taki właśnie sposób - dodał.

d1ul75q

Podziel się opinią

Share
d1ul75q
d1ul75q
Więcej tematów