Trwa ładowanie...
ycipk-3nzcmu

Okradli z głodu magazyn sklepu na Pomorzu. Zbigniew Ziobro interweniuje

Minister Sprawiedliwości włącza się w sprawę ubogiej rodziny z Dziwnowa w Zachodniopomorskiem, której policja zarzuca kradzież przeterminowanego jedzenia o wartości 260 zł. Zbigniew Ziobro mówi, że nie akceptuje żadnej kradzieży, ale w tym przypadku chce umorzenia postępowania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Minister chce umorzenia sprawy ze względu na "znikomą szkodliwość społeczną"
Minister chce umorzenia sprawy ze względu na "znikomą szkodliwość społeczną" (Forum, Fot: Łukasz Dejnarowicz)
ycipk-3nzcmu

Sprawa dotyczy 62-latki, jej brata oraz chorego na padaczkę syna. Wszyscy utrzymują się z emerytury kobiety. To tylko 900 zł miesięcznie, a do rodzina spłaca do tego też kredyt. To dlatego, aby związać koniec z końcem, emerytka z bliskimi zbierała przeterminowane jedzenie wystawione przed sklepami w okolicy.

Kiedy któregoś dnia zastali takie produkty zamknięte w magazynie za marketem, zdecydowali się na wyłamać kłódkę. Zabrali ze sobą kilka słoików śledzi i pieczywo - wyjaśnia "Super Express".

Pracownicy sklepu zawiadomili policję, a mundurowi nie mieli problemów z ustaleniem sprawców kradzieży. Wszystko nagrały kamery monitoringu.

ycipk-3nzcmu

Zobacz także: Polska jednym z najbezpieczniejszych dla kobiet krajów świata

Cała trójka usłyszała zarzuty kradzieży z włamaniem. - Powiedziano nam, że za to grozi 10 lat więzienia. To tak, jak za gwałt czy pobicie - mówi reporterom dziennika zrozpaczona emerytka z Dziwnowa.

Ziobro: szczególne okoliczności

ycipk-3nzcmu

Dziennikarze zainteresowali sprawą ministra sprawiedliwości, a ten zapowiedział interwencję w prokuraturze. - Nie kradli dla zysku, tylko z potwornej biedy, żeby cokolwiek zjeść - mówi "Super Expressowi" Zbigniew Ziobro.

Zastrzega, że nie akceptuje żadnej formy kradzieży, ale w tej sytuacji ze strony państwa nie jest potrzebna kara, ale pomoc. Ziobro wyjaśnia, że poprosi, aby śledczy wzięli pod uwagę szczególne okoliczności sprawy i umorzyli ją ze względu na "znikomą szkodliwość społeczną".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-3nzcmu
Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-3nzcmu

ycipk-3nzcmu
ycipk-3nzcmu