Trwa ładowanie...
d3o2v1e

Oko Wielkiego Brata przed Kapitolem

Władze stolicy USA planują zainstalowanie
kamer wideo na Mallu, czyli wielkim skwerze przed Kapitolem.
Obrońcy swobód obywatelskich protestują, gdyż Mall to tradycyjne
miejsce demonstracji politycznych.

Share
d3o2v1e

Kamery mają być zamontowane w rejonie głównych monumentów - pomników prezydentów: Lincolna, Jeffersona, F.D.Roosevelta, a także żołnierzy poległych w wojnie w wietnamskiej i koreańskiej.

Jak poinformował Kongres dyrektor Policji Parkowej w Waszyngtonie, John G.Parsons, kamery pracujące w najnowocześniejszej technice cyfrowej będą tam działać non stop.

Członkowie Komisji Reformy Rządu Izby Reprezentantów, którą zaznajomiono z projektem, wyrazili zaniepokojenie, że wideo może naruszać prywatność osób przebywających na Mallu. Parsons zapewnił ich, że uzyskane dzięki kamerom materiały będą używane tylko dla ważnych celów ścigania naruszeń prawa.

Instalację kamer uzasadnia się zwiększonym zagrożeniem po atakach terrorystycznych. Amerykańska Unia Swobód Obywatelskich (ACLU) wyraziła jednak niepokój, że kamery mogą zniechęcać do demonstrowania na Mallu.

Po 11 września władze uruchomiły już komputerowy system łączący sieć setek kamer wideo obserwujących mieszkańców Waszyngtonu na głównych ulicach, stacjach metra, w rejonie szkół i budynków rządowych. (mp)

d3o2v1e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o2v1e
d3o2v1e
Więcej tematów