Trwa ładowanie...
d3zc113

Okładki tygodników. "Wywiad" z Piłsudskim i 100 najbogatszych Polaków 100-lecia

Mimo II tury wyborów redakcje tygodników skupiły się w najnowszych numerach na rocznicy odzyskania niepodległości, ale także na przyszłości Polski w Unii Europejskiej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Okładki tygodników z 5 listopada
Okładki tygodników z 5 listopada (twitter.com/screen)
d3zc113

We "Wprost" ranking 100 najbogatszych Polaków 100-lecia niepodległości. "Kupowali wsie i budowali miasta. Jeden rozbił bank w kasynie w Monte Carlo, drugi oszalał z miłości, popadł w depresję i popełnił samobójstwo. Najbogatsi Polacy w historii to nie tylko Kulczyk i Solorz" - wyjaśnia tygodnik.

"Polacy przyzwyczajeni do niepodległości coraz rzadziej mówią o niej jako o osobnej i bardzo ważnej wartości. Jej ostatecznym gwarantem miało być dołączenie do Unii i NATO. Czy naszej niepodległości nikt dziś nie ogranicza? - zastanawia się Piotr Semka w artykule "Listopadowy paradoks" w "Do Rzeczy". W tygodniku również blok artykułów poświęconych 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

"Sieci" prezentują niecodzienny wywiad. "Rozmówcą" jest bowiem Józef Piłsudski, a dziennikarze magazynu zastanawiają się, co teraz Marszałek miałby do przekazania Polakom. "Miłujcie Polskę, strzeżcie się agentur" - głosi tytuł na okładce.

Z kolei w "Gazecie Polskiej" wywiad z premierem Mateuszem Morawieckim i specjalny dodatek historyczny, poświęcony wydarzeniom z 1918 r.

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3zc113

Zobacz także: "Codziennie staję przed lustrem i mówię, że życie jest cudowne"

d3zc113

Podziel się opinią

Share
d3zc113
d3zc113
Więcej tematów