Trwa ładowanie...
d1bly96

Okładki tygodników. Polexit to nie tylko straszenie? "Newsweek" o władzy PiS: "Upadek"

Na okładach poniedziałkowych tygodników opinii pandemia koronawirusa ustąpiła miejsca polityce. "Polexit - mamy prawo o tym rozmawiać" - stwierdza "Do Rzeczy", zderzając na zdjęciu na okładce szefową KE Ursulę von der Leyen i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Okładki tygodników. Polexit to nie tylko straszenie? "Newsweek" o władzy PiS: "Upadek"
Okładki tygodników. Polexit to nie tylko straszenie? "Newsweek" o władzy PiS: "Upadek" (Twitter.com)
d1bly96

"Upadek" - głosi czerwony napis na okładce nowego wydania "Newsweeka", a nad tytułem umieszczony jest kolaż czarno-białych zdjęć twarzy: prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz ministra Zbigniewa Ziobry i premiera Mateusza Morawieckiego.

"Władza PiS zbankrutowała. Jesteśmy w europejskiej oślej ławce, upada służba zdrowia, tonie system edukacji" - wylicza Tomasz Lis. "Co jeszcze musi się stać, żebyśmy powiedzieli dość?" - zastanawia się redaktor naczelny tygodnika.

"Unii trzeba powiedzieć: dość. Polexit - mamy prawo o tym rozmawiać" - tak brzmi dokładnie tytuł okładkowego artykułu "Do Rzeczy". "Starożytni mówili, że kto chce pokoju, ten musi przygotowywać się do wojny" - stwierdza Rafał A. Ziemkiewicz i ocenia, że osią sporu z UE "jest fundamentalna dla Polski sprawa zachowania suwerenności".

d1bly96

Zobacz też: Strajk Kobiet i brutalne akcje policji. Marek Belka o działaniach służb

"Do Rzeczy" w nowym numerze Unii Europejskiej poświęca nie jeden, a kilka artykułów. To m.in. "UE nas łupi" o dotacjach z Brukseli oraz "Unijna rozgrywka", gdzie autor stawia tezę, że to poważniejsze konflikty niż spór o polskie instytucje i to one mogą spowodować rozpad wspólnoty.

Na okładce "Sieci" zobaczymy natomiast zdjęcie papieża Jana Pawła II i tytuł-stwierdzenie "Znów chcą zabić naszego papieża". Tygodnik stwierdza, że "watykański raport w sprawie byłego kardynała Theodore’a McCarricka jest najlepszym dowodem na niewinność Jana Pawła II".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1bly96

Podziel się opinią

Share
d1bly96
d1bly96
Więcej tematów