Trwa ładowanie...
d2qw8sw

Ojciec Piętka prezesem Rycerstwa Niepokalanej

II Zgromadzenie Narodowe Stowarzyszenia Rycerstwa Niepokalanej (MI) wybrało w sobotę wieczorem w Niepokalanowie nowego prezesa narodowego MI. Został nim na 4 lata o. Stanisław Piętka, franciszkanin. Na jego zastępcę powołano płk. Czesława Madeja z Warszawy - Rembertowa.

d2qw8sw
d2qw8sw

MI to ruch maryjno-apostolski, założony w Rzymie w 1917 r. przez św. Maksymiliana Marię Kolbe. Była to odpowiedź na antypapieskie i antykościelne wystąpienia masonerii, która w tym czasie obchodziła 200. rocznicę powstania.

Te wystąpienia św. Maksymilian przeżył bardzo dotkliwie. Postanowił coś zrobić, by wyrwać ludzi z nienawiści do Boga i Kościoła - powiedział o. Piotr Maria Lenart, redaktor naczelny Rycerza Niepokalanej, wydawnictwa MI.

Celem Rycerstwa Niepokalanej jest staranie się o nawrócenie grzeszników i tych, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa, zwłaszcza o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła, o zjednoczenie chrześcijaństwa oraz o uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej - czytamy w statutach MI.

Rycerstwo Niepokalanej skupia na świecie 4 mln ludzi. W Polsce MI liczy ok. 2 mln członków zrzeszonych w 120 wspólnotach i 500 kołach. (jask)

d2qw8sw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qw8sw
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj