Trwa ładowanie...
d2gjsg3

Ogromny przetarg na badania opinii publicznej. Kancelaria Premiera przeznaczy na to nawet 2,34 mln zł

- Chodzi o politykę - twierdzi specjalista od sondaży. Kancelaria premiera ogłosiła przetarg na badania opinii publicznej. Zajmujące się tym firmy mogą otrzymać od rządu nawet 2,34 mln zł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Zlecane badania będą dotyczyły tematyki społecznej" - wyjaśnia Centrum Informacyjne Rządu
"Zlecane badania będą dotyczyły tematyki społecznej" - wyjaśnia Centrum Informacyjne Rządu (East News)
d2gjsg3

- Gdyby któraś z partii opozycyjnych dostała w ciągu roku 2 mln zł na fokusy i CATI, byłaby kilka długości do przodu - powiedział w rozmowie z "Rzeczpospolitą" specjalista od sondaży. Jego zdaniem w przetargu organizowanym przez Kancelarię Premiera "chodzi o politykę".

Rząd zamierza przeznaczyć na badania opinii publicznej nawet 2,34 mln zł. "Tematyka badań będzie każdorazowo określana w zależności od aktualnych potrzeb. W dokumentacji przetargowej umieszczonej na stronie BIP KPRM zostało ogłoszone, że zlecane badania będą dotyczyły tematyki społecznej" – poinformowało dziennik Centrum Informacyjne Rządu.

Kancelarii podlega Centrum Badania Opinii Społecznej, ale - jak twierdzi CIR - CBOS nie jest w stanie "zaspokoić w pełni potrzeb". - CBOS wielu zadań określonych w przetargu po prostu nie robi na co dzień, więc musiałby je zlecać na zewnątrz - stwierdził ekspert od badań społecznych. I zaznaczył, że jego zdaniem organizacja przetargu to "nic nagannego".

- Żaden inny rząd w historii III RP nie śledził tak drobiazgowo nastrojów społecznych i nie korygował własnych planów na podstawie badań opinii publicznej. Dzięki jawnemu i przejrzystemu przetargowi wydatki na ten cel zostaną ucywilizowani - zaznaczył.

Źródło: "Rzeczpospolita"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gjsg3

Podziel się opinią

Share
d2gjsg3
d2gjsg3
Więcej tematów