Trwa ładowanie...
d1m87g6

Ofiary śmiertelne, ponad tysiąc pijanych kierowców. Tragiczny bilans Wszystkich Świętych

Policja podsumowała dzień Wszystkich Świętych. Warunki były wyjątkowo trudne, co przełożyło się na ilość tragicznych zdarzeń na drogach. Tylko w środę doszło do 50 wypadków i zatrzymano ponad 200 nietrzeźwych kierowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Akcja Znicz 2017 zakończy się w czwartek.
Akcja Znicz 2017 zakończy się w czwartek. (WP.PL)
d1m87g6

Jak co roku policja prowadzi Akcję Znicz. Wzmożone patrole drogówki dbają o bezpieczeństwo Polaków odwiedzających cmentarze. Funkcjonariusze kontrolują trzeźwość kierowców i kierują ruchem w okolicach cmentarzy. W akcję zaangażowano około pięciu tysięcy policjantów.

Ponad tysiąc nietrzeźwych kierowców

Niestety, pomimo apeli policji Polacy nadal wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Tylko w środę funkcjonariusze zatrzymali 222 nietrzeźwych kierowców. Policjanci podają też, że od początku akcji zatrzymali prawie 1,5 tysiąca kierowców pod wpływem alkoholu.

d1m87g6

Sytacja "wydaje się lepsza"

Służby ratunkowe wyjechały w środę do 50 wypadków, w których zginęły 2 osoby, a 78 zostało rannych. Jednak cytowany przez Polskie Radio nadkom. Radosław Kobryś z Komendy Głównej Policji powiedział, że w porównaniu z poprzednimi latami sytuacja wydaje się lepsza. Od piątku doszło do 511 wypadków, zginęły 42 osoby, a 618 zostało rannych.

Zobacz: Po świętach Polacy wracają do domów. Jak sytuacja na drogach na waszej trasie?

Policja wraz z MSWiA opublikowała w ramach kampanii informacyjnej spot. - Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem - przekonywali na spotkaniu przed rozpoczęciem Akcji Znicz.

W 2016 roku na naszych drogach zginęło 3026 osób, w tym 868 pieszych, 1544 kierujących i 614 pasażerów.

d1m87g6

Podziel się opinią

Share
d1m87g6
d1m87g6
Więcej tematów