Trwa ładowanie...
d4mff3n

Ofiary księży pedofilów: niech papież nam pomoże

Ofiary księży pedofilów z Malty w liście do papieża Benedykta XVI wyraziły ubolewanie i oburzenie tym, że sprawcy wykorzystywania nie tylko nie zostali ukarani, ale wciąż zajmują swe miejsca w Kościele. List przytoczył włoski dziennik "La Repubblica".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ofiary księży pedofilów: niech papież nam pomoże
(PAP/EPA)
d4mff3n

List sześciu ofiar wykorzystywania, które spotkały się z Benedyktem XVI podczas jego zeszłorocznej wizyty na Malcie, nie jest - jak podkreśla gazeta - atakiem pod adresem papieża, ale prośbą o pomoc i wyrazem wdzięczności za to, że w czasie swej wizyty na wyspie spotkał się z nimi.

- Wciąż cierpimy i nadal, po siedmiu latach nie spotkała nas sprawiedliwość. Bardzo prosimy, niech Wasza Świątobliwość nam pomoże - napisali autorzy.

Ludzie ci, cytowani na łamach rzymskiego dziennika, zapytali: "Dlaczego Kościół na Malcie chroni dalej te skandale? Dlaczego księża przyznali się w 2003 roku, a teraz wszystko toczy się dalej, jakby nic się nie stało?".

d4mff3n

Według sygnatariuszy listu księży-pedofilów nie spotkała żadna kara, a sprawcy wykorzystywania w sali sądowej wciąż deklarują się jako niewinni, choć wcześniej przyznali się w zeznaniach złożonych na policji. Trwający od siedmiu lat proces sądowy jeszcze się nie zakończył.

Jeden z autorów listu powiedział: "Na Malcie Kościół, władza polityczna i sąd to jedno. Do tego stopnia, że na salę sądową przyszedł minister, by złożyć zeznania na korzyść księży. Niewielu, także w opozycji, chce nas bronić. Ludzie są bardzo religijni i boją się dotknąć księży".

Przesłanie do Benedykta XVI otrzymał również ksiądz Charles Scicluna, promotor sprawiedliwości, czyli odpowiednik prokuratora w Kongregacji Nauki Wiary, zajmujący się tam przypadkami pedofilii. Pochodzący z Malty ksiądz wyraził ubolewanie z powodu tego, jak do tego skandalu podchodzą w jego kraju władze i Kościół.

"Powolność ta grozi zniweczeniem wysiłków Benedykta XVI na rzecz porządków w Kościele i podsyceniem frustracji ofiar"- konstatuje dziennik.

d4mff3n

Podziel się opinią

Share
d4mff3n
d4mff3n
Więcej tematów